ایستگاه خبر

پروژه Celo با همکاری Aave ،Curve و Sushi: صد میلیون دلار برای ایجاد انگیزه در دیفای

پروژه Celo تخصیص ۱۰۰ میلیون دلار بودجه را با همکاری چند پروتکل دیفای معروف در شبکه اتریوم، برای ایجاد انگیزه از طریق گرانت، آموزش و پاداش توکن اعلام کرد. آن‌ها همچنین از ایجاد یک تشکل تازه به نام «دیفای برای مردم» خبر دادند که مأموریت آن ایجاد امکان دسترسی ۶ میلیارد دارنده تلفن هوشمند در سراسر جهان به خدمات دیفای است.

هدف اصلی از تشکل «دیفای برای مردم»، وارد کردن یک میلیارد کاربر جدید به فضای دیفای ظرف ۵ سال آینده اعلام شده است. آن‌ها قصد دارند با قوت‌بخشی به کاربردهای دنیای واقع و تمرکز بر خدمات مبتنی بر تلفن‌های هوشمند به این هدف مهم دست یابند. این در حالی است که در حال حاضر در حدود ۱.۷ نفر در سراسر جهان بدون بانک (unbanked) هستند.

پروژه Celo یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین است که هدف آن ارائه خدمات مالی رمز ارزی برای همه افرادی است که دارای تلفن هوشمند هستند، به ویژه کسانی به خدمات مالی دسترسی ندارند.

اما چه کسی به حساب های بانکی اهمیت می‌دهد وقتی بتواند بدون هیچ واسطه مالی، تنها با یک دستگاه موبایل به مبادله دارایی‌ها، اخذ وام‌های فوری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری دسترسی داشته باشد؟

اعضای تشکل «دیفای برای مردم»

اعضای بنیان‌گذار این تشکل پروژه‌های Aave ،Curve ، Sushi ،0x و Moola Market هستند. علاوه بر این‌ها پروژه‌های Chainlink ،The Graph و Wrapped.com نیز به عنوان شرکای آموزشی و زیرساخت عضو شده‌اند.

این پروتکل‌ها در مجموع ۱۰۰ میلیون دلار را به عنوان سرمایه اولیه تخصیص داده‌اند، با این برنامه که نیمی از بودجه مورد نیاز پروژه‌ها را برای ایجاد انگیزه تقبل کنند.

در حال حاضر پروتکل وام‌دهی Aave وعده مشوق رمز ارزی ۲۰ میلیون دلاری را برای کسانی که از طریق پلتفرم موبایل Celo به این پروتکل متصل شوند، داده است. همچنین دو صرافی غیرمتمرکز Curve و Sushi به ترتیب ۱۴ و ۱۰ میلیون دلار را برای این برنامه‌های انگیزشی در نظر گرفته‌اند.

پیشنهاد مطالعه: معرفی پروتکل آوه (Aave)

اکوسیستم Celo

پلتفرم Celo هنگامی که راه‌اندازی شد، نامش در کنار پروژه لیبرا شرکت فیس‌بوک قرار گرفت. هر دو بنیادهایی را مستقر کردند. اولی «اتحاد برای رفاه» نامیده شد و دومی انجمن لیبرا. هر دو می‌خواستند سیستم مالی جهانی را بازآفرینی کنند تا انتقال پول را برای مردم تمام گروه‌ها، آسان‌تر و ارزان‌تر کنند. در حالی که پروژه لیبرا نام خود را به Diem تغییر داد و به یک استیبل کوین مخصوص آمریکا تبدیل شد، پروژه Celo به گسترش زیرساخت برای پلتفرم خود ادامه می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: استیبل کوین چیست؟ (Stablecoin) معرفی انواع استیبل کوین

اکوسیستم Celo در حال حاضر از دو پلتفرم Ubeswap، یک صرافی غیرمتمرکز مخصوص تلفن هوشمند و Moola، یک پروتکل وام‌دهی برای تلفن‌های همراه، پشتیبانی می‌کند. در ماه فوریه، پروژه Valora را معرفی کرد. این مورد یک سیستم حواله مبتنی بر تلفن هوشمند است. تقریباً در همان زمان، توانستند ۲۰ میلیون دلار را در فروش توکن جمع آوری کنند. آن‌ها در این عرضه توکن، موفق به جمع‌آوری سرمایه از شرکت‌های Andreessen Horowitz ،Greenfield One و Electric Capital شدند.

Source 

https://coiniran.com/?p=47290
دکمه بازگشت به بالا