ایستگاه خبر

Cboe برای راه‌اندازی ETF بیت کوین VanEck اقدام می‌کند!

بازار جهانی Cboe—بورس اوراق بهادار و مشتقات جهانی—درخواستی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه کرد تا صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین VanEck را فهرست و معامله کند. این درخواست جدید باعث ازسرگیری اقدامات VanEck برای راه‌اندازی ETF بیت کوین در ایالات متحده شده است.

سخنگوی Cboe در ایمیلی به The Block گفت: «این پرونده‌ی جدید پرونده‌ی قبلی S-1 VanEck از ۳۰ دسامبر بنا شده است و گام‌های بعدی جهت ارائه‌‌ی اولین ETF بیت کوین ایالات متحده به بازار خواهد بود.»

کانادا چندی پیش از راه‌اندازی دو ETF بیت کوین خبر داده است. صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین Purpose از اواخر ماه گذشته به سرعت از سطح ۴۰۰ میلیون دلار دارایی تحت مدیریت فراتر رفت.

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاکچین

جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) در یادداشتی با اشاره به ارائه‌ی این صندوق‌ها، خطاب به مشتریان، دوشنبه صبح نوشت: «یک شروع کاملاً قوی».
مشخص نیست تنظیم‌کنندگان ایالات متحده چه زمانی ETF بیت کوین را تأیید می‌کنند. اگرچه، Cboe امیدوار است که «معتقد است تصویب ETF بیت کوین می‌تواند این امکان را برای سرمایه‌گذاران به وجود آورد که با ابزاری شفاف و تنظیم‌شده در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند.»

در پرونده Cboe ذکر شده است: «سرمایه‌گذاری در بیت کوین از طریق ETP برای سرمایه‌گذاران خرد در مقایسه با خرید مستقیم بیت کوین مزایای خاصی دارد. قابل توجه‌ترین مزیت آن استفاده از کاستودین (Custodian) برای بهره‌گیری از خدمات امانت‌ برای نگه‌داری بیت کوین‌های صندوق اشاره کرد. این اسپانسر به دلیل نحوه‌ی نگهداری بیت کوین تراست، کاستودین (Custodian)، یک شرکت معتمد و تنظیم‌شده توسط NYDFS، را با دقت انتخاب کرده است».

اپراتور صرافی شیکاگو اواخر سال گذشته میلادی قصد خود را برای بازگشت به بازار بیت کوین از طریق یک محصول داده‌ای اعلام کرد. در آن زمان، این شرکت به The Block گفت که این تجارت می‌تواند منجر به شاخص‌های جدیدی در بیت کوین و محصولات قابل تجارت شود.

در سال ۲۰۱۹، این شرکت پلتفرم معاملات آتی بیت کوین خود را که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده بود، منحل کرد.

در قسمت اخیر The Scoop، تحلیلگر ETF بلومبرگ، اریک بالچوناس (Eric Balchunas)، گفت که تأیید چنین صندوقی توسط SEC اتفاق می‌افتد:

«به محض اینکه SEC به این نتیجه برسند این صندوق را تأیید خواهد کرد. تصور می‌کنم به زودی این اتفاق بیفتد. اما باز هم می‌گویم، من تنظیم‌کننده نیستم. این حس من از صحبت با مردم است.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=44229
دکمه بازگشت به بالا