ایستگاه خبر

پرداخت از طریق شبکه لایتنینگ در Cash App

برنامه پرداخت Cash App گزینه پرداخت از طریق شبکه لایتنینگ را اضافه کرده است.

بهبود سرعت و هزینه‌ها

اگرچه Cash App این خبر را به صورت عمومی اعلام نکرد، برخی از کاربران پیامی درون برنامه‌ای را گزارش کرده‌اند که از این به روز رسانی خبر می‌دهد:

ما به تازگی شبکه لایتنینگ را اضافه کرده‌ایم. از سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه‌ها برای پرداخت بیت کوین استفاده کنید—فقط اسکن کنید یا به آدرس لایتنینگ ارسال کنید.

مشخص نیست که آیا ویژگی جدید امروز برای همه کاربران در دسترس است یا خیر. برخی گزارش داده‌اند که این ویژگی در ابتدا در دسترس کاربران iOS قرار گرفته است و کاربران اندروید این آپدیت را ندیده‌اند.

لایتنینگ یک شبکه لایه دوم برای بیت کوین است که امکان تسویه تراکنش‌های خارج از زنجیره در کانال‌های پرداخت P2P را فراهم می‌کند. این رویکرد کارمزدها را کاهش می‌دهد و زمان تراکنش را بهبود می‌بخشد.

در فوریه ۲۰۱۹، دورسی این ویژگی را طی مصاحبه‌ای در کنار الیزابت استارک، مدیرعامل لایتنینگ لبز پیشنهاد کرد. در آن زمان، دورسی گفت زمانی که شرکت Cash App بتواند راهی برای استفاده حداکثری از سرعت لایتنینگ بیابد، به احتمال زیاد آن را ادغام خواهد کرد.

از نوامبر ۲۰۲۱، زمانی که استیو موزر، سردبیر TheTapeDrive داده‌هایی را برای ویژگی‌های پنهان شده در کد Cash App پیدا کرد، انتظار این ویژگی را می‌رفت.

Square به شدت با کریپتو عجین شده است

Cash App خرید و فروش بیت کوین را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد و از آن زمان به طور فزاینده‌ای با ارزهای دیجیتال درگیر شده است.

اسپیرال، بخش توسعه رمز ارزی این شرکت، کیت توسعه لایتنینگ را در ماه دسامبر منتشر کرد. این ابزار به توسعه‌دهندگان دیگر اجازه می‌دهد تا به راحتی پرداخت‌های لایتنینگ را با کیف پول یا اپلیکیشن خود سازگار کنند.

Square همچنین مستقیماً در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. ۸۰۲۷ بیت کوین در دو خرید جداگانه به دست آورده است. این شرکت در اکتبر ۲۰۲۰ ۴۷۰۹ بیت کوین خرید و به دنبال آن ۳۳۱۸ بیت کوین دیگر در فوریه ۲۰۲۱ خریداری شد. کل سرمایه‌گذاری این شرکت در حال حاضر به ارزش ۳۴۳ میلیون دلار است.

توییتر، جایی که دورسی قبل از کناره‌گیری در نوامبر ۲۰۲۱ به عنوان مدیرعامل در آن خدمت می کرد، از لایتنینگ پشتیبانی می‌‌کند. سیستم انعام بیت کوین توئیتر توسط اپلیکیشن Strike مبتنی بر لایتنینگ تأمین می‌شود.

 

پیشنهاد مظالعه: حریم خصوصی در شبکه لایتنینگ

 

Source

https://coiniran.com/?p=49258
دکمه بازگشت به بالا