ایستگاه خبر

آغاز پشتیبانی Cash App از پرداخت با شبکه لایتنینگ

Cash App، شرکت پرداخت تحت نظر جک دورسی، از پشتیبانی پرداخت با بیت کوین در شبکه لایتنینگ خبر داد و امکانات بیشتری را برای کاربران بیت کوین فراهم کرد. این یک گام دیگر به سوی پذیرش بزرگتری برای شبکه لایتنینگ است. Cash App یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پرداخت در بازار و یکی از حامیان بزرگ بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است.

به سوی معاملات سریع‌تر

پشتیبانی از شبکه لایتنینگ در حساب توییتر Cash App اعلام شد:

شبکه لایتنینگ اکنون در Cash App در دسترس است. این سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه برای پرداخت بیت کوین به هر کسی است.

شبکه لایتنینگ یک فناوری لایه دوم است که از کانال‌های پرداخت خرد استفاده می‌کند تا ظرفیت بلاکچین را برای پردازش سریع‌تر تراکنش‌ها افزایش دهد. تراکنش‌هایی که با استفاده از شبکه‌های لایتنینگ انجام می‌شوند نسبت به تراکنش‌هایی که مستقیماً روی بلاکچین بیت‌کوین انجام می‌شوند، به‌طور قابل‌توجهی سریع‌تر، کم‌هزینه‌تر و آسان‌تر اعتبارسنجی می‌شوند.

شبکه لایتنینگ که برای کاهش تراکم بلاکچین و کاهش کارمزد تراکنش‌ها با دور کردن تراکنش‌ها از بلاک چین اصلی و روی یک دفتر کل خارج از زنجیره طراحی شده است، این پتانسیل را دارد که قیمت تراکنش‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. علاوه بر این، از شبکه لایتنینگ می‌توان برای اجرای سایر اشکال تراکنش‌های خارج از زنجیره، مانند معاملات بین ارزهای دیجیتال استفاده کرد.

Cash App یک سرویس انتقال پول است که بیشتر از طریق اپلیکیشن‌های موبایل در دسترس است. هنگام استفاده از خدماتی مانند PayPal یا Venmo، می‌توانید مستقیم و سریع وجوه را انتقال و دریافت کنید. از سوی دیگر، Cash App شامل چند قابلیت اضافی نیز هست.

جدا از انتقال پول، Cash App همچنین به شما یک حساب بانکی و یک کارت نقدی می‌دهد که هر دوی آن‌ها  در غالب دستگاه‌های خودپرداز در سراسر جهان قابل استفاده‌اند. از طریق این اپلیکیشن، می‌توانید در سهام و بیت کوین نیز سرمایه‌گذاری کنید. برخی از این خدمات به صورت رایگان ارائه می‌شوند، در حالی که برای برخی از آن‌‌ها هزینه دارند.

استفاده و پذیرش شبکه لایتنینگ بیت کوین در سال گذشته و همچنین تعداد افرادی که از آن استفاده می‌کنند، به شدت افزایش یافته است. وقتی به رشد شبکه لایتنینگ نگاه می‌کنیم، تعداد گره‌های و کانال‌های لایتنینگ فعال در شبکه احتمالاً دو داده ضروری هستند که باید به آن‌‌ها توجه کرد. با افزایش این اعداد، ظرفیت بیشتری در شبکه وجود دارد.

تعداد کانال‌های پیوند‌دهنده گره‌ها نیز در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. افزایش تعداد گره‌ها و کانال‌ها در شبکه کمک می‌کند تا ظرفیت تراکنش خود را افزایش دهد. مقدار بیت کوینی که می‌تواند در کانال‌های شبکه لایتنینگ ذخیره شود همان ظرفیت شبکه است. هرچه این مقدار بیشتر شود، مقدار بیت کوینی که برای استفاده در تراکنش‌های درون شبکه در دسترس است بیشتر می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: درک شبکه لایتنینگ

 

Source

https://coiniran.com/?p=49731
دکمه بازگشت به بالا