ایستگاه خبر

شبکه کاردانو با ۹۴ درصد ظرفیت حداکثری خود کار می‌کند

به گفته Sebastien Guillemot، مدیر ارشد فناوری (CTO) و یکی از بنیانگذاران اکوسیستم پایما (Paima)، شبکه کاردانو در حال حاضر با ۹۴ درصد حداکثر ظرفیت خود کار می‌کند.

بار تراکنش به سرعت در حال رشد است

بار تراکنش در پلتفرم قرارداد هوشمند کاردانو و به طور کلی در شبکه‌های برتر، از جمله بیت کوین و اتریوم در حال افزایش است.

ظرفیت بار، به زبان ساده، سطح تقاضا یا مصرفی است که یک سیستم می‌تواند قبل از کاهش سرعت یا بارگذاری بیش از حد آن را تحمل کند.

در تئوری، این می‌تواند چیز خوبی باشد، زیرا پروتکل Ouroboros Cardano برای مدیریت کارآمد مقادیر زیادی از داده‌ها و تراکنش‌ها با پیچیدگی و اندازه‌های مختلف طراحی شده است، بنابراین عملکرد با ظرفیت کامل یا نزدیک به آن ممکن است بهینه باشد.

افزایش بار تراکنش در کاردانو نشانه مثبتی برای پذیرش و رشد شبکه است و نشان می‌دهد کاربران بیشتری از این پلتفرم برای ساخت، تجارت، استیکینگ و سایر معاملات استفاده می‌کنند.

این افزایش استفاده همچنین کارمزد تراکنش‌های بیشتری را ایجاد می کند که به نفع شبکه و ذینفعان آن است.

با این حال، نود کاردانو تراکنش‌ها را اولویت‌بندی نمی‌کند، به این معنی که تراکنش‌ها در یک مدل پردازش می‌شوند. اگر شبکه به ۱۰۰ درصد ظرفیت برسد، بدون توجه به محتوا یا جزئیات آن‌ها در صف قرار می گیرند.

به این ترتیب، کاربران ممکن است مجبور باشند برای مدت طولانی منتظر بمانند تا تراکنش‌هایشان در زنجیره نشان داده شود، و برخی از تراکنش‌ها ممکن است اصلاً به زنجیره بلوکی نرسند، که یک مشکل است. مهم است که اطمینان حاصل شود که شبکه کاردانو می‌تواند این بار افزایش یافته را تحمل کند و کارایی و سرعت خود را حفظ کند.

اگر موارد فوق اتفاق بیفتد، استخرهای استیک ممکن است دسترسی کاربرانی را که مایل به پرداخت بالاترین هزینه هستند، در الویت بگذارند.

نقشه راه مقیاس‌پذیری شبکه کاردانو

علی‌رغم چالش‌های بالقوه، توجه به این نکته مهم است که کاردانو از نظر مقیاس‌پذیری از بازار صعودی ۲۰۲۱ پیشرفت چشمگیری داشته است. با این حال، هنوز راه زیادی مانده تا اطمینان حاصل شود این پلتفرم می‌تواند تقاضای رو به رشد را مدیریت کند.

به گفته سباستین، راه‌های مختلفی برای افزایش مقیاس‌پذیری کاردانو وجود دارد، از جمله افزایش اندازه بلوک‌ها، انتقال بیشتر Dapps به نسخه دوم Plutus و ارائه هزینه‌های طبقه‌ای برای جلوگیری از فروش آن‌ها که پیش از بقیه به استخرها دسترسی داشته‌اند.

استفاده از زنجیره‌های جانبی و راه‌حل‌های لایه ۲ مانند Milkomeda، PaimaStudios و Hydra، جایگزین‌های دیگر هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی سیر تکامل نسل های مختلف بلاک چین : از بیت کوین تا کاردانو

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62335
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x