ایستگاه خبر

بلاک چین کاردانو در دو ماه آینده کاملا غیرمتمرکز می‌شود

بلاک چین کاردانو ، در تاریخ ۳۱ مارس کاملا غیرمتمرکز خوهد شد و تمامی بلوک‌ها در آن توسط اپراتورهای مستقل در استخر استیک تولید خواهند شد.

شرکت IOHK که از بلاک چین کاردانو را پی‌ریزی کرده است، دیگر در تولید بلوک مشارکت نخواهد کرد. با این رویداد، بلاک چین کاردانو به اولین شبکه بلاک چین کاملا غیرمتمرکز تبدیل خواهد شد.

تمرکز زدایی یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین نکات مورد بحث در صنعت رمز ارزها در سال گذشته بوده است. با توجه به این که بلاک چین‌های متمرکز و شرکت‌های بلاک‌ چین بطور مداوم با مشکلاتی روبرو هستند که ناشی از عدم مشارکت جامعه در حاکمیت است، ظاهرا، کل صنعت  رمز ارز، بادبان خود را در جهت آینده‌ای غیرمتمرکز بر افراشته است.

به هر حال، تعداد بسیار اندکی از پروژه‌ها توانسته‌اند به عدم تمرکزی که تبلیغ می‌کنند، نزدیک شوند. پروژه‌های نظیر پولکادات، آوالانچه، کازموس، تزوس و کاردانو در مسیر درستی برای دست‌یابی به عدم تمرکز واقعی قرار گرفته‌اند. این پروژه‌ها، برای تأمین امنیت شبکه‌ی خود، بیش از نیمی از عرضه‌ی در گردش توکن‌های خود را استیک می‌کنند.

البته هیچ کدام از این پروژه‌ها، آن حدی که کاردانو قرار است در ۶۱ روز آینده باشد، غیرمتمرکز نیستند. از ۳۱ مارس، یعنی دو ماه آینده، تمامی بلوک‌های شبکه کاردانو توسط گره‌های مستقل در استخرهای استیک تولید خواهند شد.

پارامتر D در دو ماه آینده به صفر می‌رسد

چارلز هاسکینسون، مدیر ارشد شرکت IOHK، این خبر را در صفحه‌ی توییتر خود اعلام کرد و گفت که پارامتر D در مقطع زمانی (epoch) شماره ۲۵۷ به صفر خواهد رسید. این پارامتر یک معیار است که نشان‌دهنده‌ی درصدی از بلوک داده‌هاست که توسط IOHK در شبکه بلاک چین کاردانو تولید می‌شود. زمانی که فاز استیک پروژه کاردانو با راه‌اندازی شبکه Shelley آغاز شد این پارامتر برابر با عدد یک بود. این یعنی ۱۰۰ درصد بلوک‌ها در این بلاک چین توسط شرکت IOHK تولید می‌شدند.

با گذشتن هر یک از مقاطع زمانی، پارامتر D به عدد صفر نزدیک می شود. این یعنی بلاک چین کاردانو در نهایت از یک سیستم استاتیک ائتلافی به یک سیستم دینامیک غیرمتمرکز تبدیل خواهد شد. ادامه دادن توسعه‌ی کاردانو تا زمان پایان اختیارات، تنها نقش شرکت IOHK خواهد بود. پس از آن، این شرکت و حکم‌رانی شبکه، باید تحت یک پروپوزال جدید به جامعه‌ی کاردانو واگذار شود.

|| بیشتر بخوانیم: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱: کوین‌هایی که دچار انفجار قیمت خواهند شد!

Source

https://coiniran.com/?p=43479
دکمه بازگشت به بالا