ایستگاه خبر

آیا ارزش مبادله‌ای کاردانو کمتر از ارزش حقیقی آن است؟

بر اساس گزارش تحقیقی Grayscale، بزرگترین مرکز مدیریت دارایی‌های رمز ارزی جهان، کاردانو با توجه به رشد قابل توجه پذیرش در ۱۲ ماه گذشته، ممکن است زیر ارزش حقیقی خود باشد.

کاردانو رشد را در پذیرش بیشتر می‌بیند

Grayscale پیشنهاد کرده است که کاردانو در مقایسه با بیت کوین و اتریوم کم ارزش باشد. گزارش تحقیقی منتشر شده در روز یکشنبه نشان می‌دهد که چگونه رمز ارزهای نسل سوم در سراسر سال گذشته رشد ارزش یافته‌اند.

کاردانو به تازگی امکان اجرایی شدن قراردادهای هوشمند بر بستر خود را با ارتقاء Alonzo راه‌اندازی کرده و راه را برای شکوفایی برنامه‌های غیرمتمرکز هموار کرده است. این به روزرسانی باعث ایجاد بلاکچینی برای توسعه برنامه‌های کاربردی تحت رهبری چارلز هاسکینسون می‌شود. یک رقیب مستقیم برای سایر پلتفرم‌های قرارداد هوشمند مانند اتریوم، سولانا، آوالانچ و پولکادات.

بر اساس این گزارش، کاردانو در حال حاضر ارزش پرداخت بیشتری به ازای هر واحد سرمایه بازار نسبت به رقبای مستقیم خود دارد و این نشان می‌دهد که این دارایی ممکن است از ارزش کمتری نسب به مقدار حقیقی خود برخوردار باشد. سهم کاردانو در ۱۲ ماه گذشته از کل معاملات رمزارزی بیش از ۱.۶ تریلیون دلار بوده است که این که حدود ۴۰ درصد کمتر از اتریوم و ۵۰ درصد کمتر از بیت کوین است. سرمایه بازار آن در عین حال تقریباً به ترتیب ۸۰ و ۹۰ کمتر از اتریوم و بیت کوین است.

علاوه بر این، Grayscale خاطرنشان می‌کند که کاردانو همچنین ممکن است نسبت به اتریوم بر اساس ارزش بازار به ازای هر ماه کاربر فعال، کم ارزش باشد. کاردانو در حال حاضر تقریباً ۲.۸ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد، در حالی که اتریوم نزدیک به ۷ میلیون کاربر دارد. کاردانو همچنین ارزش بازار کمتری برای هر کاربر دارد. در این گزارش آمده است:

ارزش اتریوم برای هر کاربر ۵۵۰۰۰ دلار و کاردانو ۳۰،۰۰۰ دلار است. این ممکن است به این معنا باشد که کاردانو بر اساس این معیار خاص نسبت به بزرگترین شبکه رمز ارزی قابل مقایسه خود، اتریوم، ارزش کمتری دارد.

علاوه بر افزایش پذیرش کاربران، کاردانو همچنین رشد قابل توجهی در کاربردپذیری داشته است. این شبکه در حال حاضر بیش از ۱۱۵۰۰۰ تراکنش در روز را پردازش می‌کند که از ابتدای سال ۲۰۲۱ حدود ۱۳ برابر شده است. درآمد پرداختی به سهامداران ADA که از امنیت شبکه پشتیبانی می‌کنند به سرعت در حال افزایش است و در مقایسه با سال گذشته حدود ۶۵ برابر افزایش یافته است.

مؤسسه Grayscal همچنین خاطرنشان کرد که بازار ممکن است معیارهای دیگری را مهم بداند و این شبکه هنوز راه زیادی برای ارائه یک اکوسیستم رقابتی DeFi دارد که با رقبای قدیمی خود قابل رقابت باشد. در حالی که قراردادهای هوشمند از ۱۲ سپتامبر در شبکه اصلی کاردانو اجرایی هستند، کاربران هنوز برنامه های غیر متمرکز که کاملاً کاربردی باشد را نمی‌بینند و هنوز مشکل مقیاس‌پذیری را برای توسعه‌دهندگان ایجاد کرده است.

پیشنهاد مطالعه: بررسی سیر تکامل نسل های مختلف بلاک چین : از بیت کوین تا کاردانو

Source

https://coiniran.com/?p=47794
دکمه بازگشت به بالا