ایستگاه خبر

ارزش روزانه کارمزد تراکنش‌ها در کاردانو رکورد جدیدی ثبت کرد

بر اساس داده‌های مساری، کاردانو، سومین پلتفرم بزرگ قراردادهای هوشمند از نظر ارزش بازار، افزایش قابل توجهی در کارمزد تراکنش‌ها داشته است.

در 28 می، کارمزد تراکنش‌های شبکه کاردانو به رکورد 15.2 هزار دلار رسید که بالاترین رقم از 11 آگوست 2022 و نشان‌دهنده افزایش فعالیت و تقاضای شبکه است. فقط یک ماه قبل، در 1 می، کارمزدها کمتر از 8.4 هزار دلار بود.

با وجود این اعداد، در مقایسه با کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین و اتریوم، کاردانو همچنان کمترین کارمزد تراکنش‌ها را دارد. بیت کوین، بزرگترین رمزارز از نظر ارزش بازار، کارمزد تراکنش 1.76 میلیون دلاری را در 24 ساعت گذشته به ثبت رساند که در تضاد کامل با 15.2 هزار دلار کاردانو است.

اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ و پلتفرم قراردادهای هوشمند پیشرو، کارمزد تراکنش‌های بالاتری را به ثبت رساند که در مجموع به 9.16 میلیون دلار رسید. این اعداد نشان می‌دهد که، علیرغم افزایش اخیر کارمزدهای کاردانو، این شبکه همچنان مزیت خود را برای هزینه‌های تراکنش پایین‌تر حفظ کرده است. دلیل اصلی تفاوت قابل توجه در کارمزد تراکنش‌ها به دلیل فناوری زیربنایی این پلتفرم‌ها است.

کاردانو برای انجام حجم بیشتری از تراکنش‌ها در ثانیه (TPS) طراحی شده است که هزینه هر تراکنش را کاهش می‌دهد. طبق گزارش U.Today، کاردانو اخیراً افزایش قابل توجه 91 درصدی در حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) خود را طی هفته گذشته تجربه کرده و به 68.5 میلیون دلار رسیده است.

این افزایش عمدتاً به افزایش فعالیت در پلتفرم‌های DEX مبتنی بر کاردانو، به‌ویژه Minswap نسبت داده می‌شود که 90.4 درصد از کل حجم معاملات را تشکیل می‌دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: مقدمه ای بر ظهور رمز ارز های اتریوم (Ethereum) و کاردانو (Cardano)

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا