ایستگاه خبر

نظرسنجی Finder قیمت هرواحد از کاردانو را تا سال ۲۰۳۰ برابر با ۵۸ دلار پیش‌بینی کرده است!

جدیدترین نظرسنجی موسسه‌ی خدمات مالی Finder آینده‌ی روشنی را برای کاردانو (ADA) پیش‌بینی کرده است. این گزارش که بامحوریت عملکرد توکن اثبات سهام (PoS) کاردانو منتشر شده است، ارزش هرواحد از آن را تا سال ۲۰۳۰ معادل با ۵۸ دلار تخمین می‌زند. Finder در تحلیل خود به افزایش ۱۶۰ درصدی، ۲.۷۲ دلاری، قیمت ADA تا پایان سال جاری اشاره داشته است.

Vanessa Harris، که از هواداران دوآتشه‌ی کاردانو و مدیر ارشد محصولات شرکت Permission است، معتقد است که کاردانو توانایی رسیدن به‌سطح قیمتی ۳ دلاری را تا پایان ۲۰۲۲ داشته و اظهار داشت:

«کاردانو از معدود پلتفرم‌های قرارداد هوشمندی است که موفق شده امنیت، راست‌آزمایی و تمرکززدایی را کانون اهداف خود قرار دهد. این ویژگی‌های منحصربه‌فرد توسط روش‌های رسمی و تحقیقات دوره‌ای اعضای آن ارزیابی خواهند شد.»

تقابل دیدگاه‌ها درخصوص کاردانو

علی‌رغم انتقاداتی که بر روند کند پیشرفت کاردانو درخصوص معرفی فناوری‌های نوین برای پایگاه‌داده‌اش وارد است، Harris این ویژگی را برگ برنده‌ای برای شبکه‌ی ADA دانسته که منجر به انعطاف‌پذیری و پذیرش گسترده‌ی آن توسط دولت‌ها و سازمان‌های مستقل خواهد شد.

با این‌حال برخی از کارشناسان مانند مدیرعامل Balthazar، غیرکاربردی بودن و فناوری ضعیف ADA را عاملی برای آینده‌ی خرسی قیمت آن قلمداد می‌کنند. سرمایه‌گذار دیگری به‌نام Veronica Mihai نیز بااشاره به افت قیمت ADA در دهه‌ی پیش‌رو گفت:

«اگر کاردانو از اتخاذ فناوری‌های جدید و کارآمد اجتناب ورزد و یا جامعه‌ی کاربری خود را گسترش ندهد، به سرنوشت مشابه اغلب توکن‌های اثبات سهام دچار خواهد شد.»

توکن کاردانو فعالیت‌اش را از سال ۲۰۱۷ آغاز کرد و به‌تازگی از قراردادهای هوشمند در کدهای بلاک‌چین خود استفاده کرده است. با استفاده از هارد فورکِ این قرارداد‌های هوشمند، موسوم به Alonzo، کاردانو سعی کرد تا مهم‌ترین اپلیکیشن‌های امورمالی غیرمتمرکز (dApp) را به شبکه‌ی خود انتقال دهد. با این‌وجود عدم موفقیت کاردانو در جذب سرمایه و دارایی‌ قفل‌شده‌ی (TVL) قابل‌قبول در این پلتفرم‌های دیفای، شک و تردید کارشناسان را درخصوص کارایی آن برانگیخته است.

پیشنهاد مطالعه: توکن متاورس چیست؟ لیست مهم‌ترین ارزهای متاورس

Source

https://coiniran.com/?p=49858
دکمه بازگشت به بالا