ایستگاه خبر

رونمایی از راه‌ حل مقیاس‌پذیری ZK-Rollup کاردانو

اکوسیستم DeFi کاردانو (ADA) راه‌ حل مقیاس‌پذیری خاص خود را دارد که محاسبات را خارج از زنجیره انجام می‌دهد تا فشار روی شبکه اصلی کاردانو را کاهش دهد.

تیم اوربیس (Orbis)، راه‌ حل مقیاس‌پذیری کاردانو در مراحل اولیه، درخواستی را برای تأمین مالی در پلتفرم Project Catalyst’s Ideascale منتشر کرده است. بر اساس این سند، محصول Orbis این شانس‌ را دارد که عملکرد و تجربه توسعه‌دهندگان کاردانو را به میزان قابل توجهی ارتقا دهد.

درست مانند سایر راه حل‌های مبتنی بر zk، تراکنش‌ها در Orbis و خارج از زنجیره انجام می‌شود و سپس از طریق مکانیزمی با منابع کارآمد به شبکه اصلی کاردانو منتقل می‌شود.

این پروتکل برای استفاده از zkSNARK ها (مختصر، غیرتعاملی، استدلال دانش) تنظیم شده است، نوعی اثبات بی‌نیاز به دانش (zero-knowledge proof) که به تعامل دو طرفه بین ماژول‌های زنجیره‌ای و خارج از زنجیره نیاز ندارد.

طبق این بیانیه، این تیم برای ۱ میلیون دلار بودجه به منظور توسعه و راه‌اندازی Orbis در کاردانو (ADA) درخواست داده است.

تقویت عملکرد کاردانو با پروتکل Halo ZCash

تیم پروتکل توسط رایان ماتوو، بنیانگذار آردانا، که اولین مرکز استیبل کوین و DeFi کاردانو است، هدایت می‌شود. همانطور که قبلاً توسط U.Today گزارش داده شده بود، آردانا با پل غیرمتمرکز Cardano-Near خود خبرساز شد.

Orbis کاردانو از Halo 2 استفاده می‌کند که یک فناوری توسعه‌یافته و آزمایش‌شده توسط جریان اصلی بلاکچین ZCash (ZEC) و متمرکز بر حریم خصوصی است.

اکوسیستم Orbis بسیار مقیاس‌پذیر خواهد بود و حتی به کاربران اجازه می‌دهد تا راه حل‌های لایه ۳ را روی آن بسازند.

انکوباتور جامعه کاردانو، Project Catalyst، بزرگترین ابتکار حمایتی برای محصولات در مراحل اولیه متمرکز بر کاردانو است.

 

پیشنهاد مطالعه: Snark ها امید تازه ای برای حل مشکل مقیاس پذیری

 

Source

https://coiniran.com/?p=49965
دکمه بازگشت به بالا