ایستگاه خبر

آلونزو پروتکل قراردادهای هوشمند کاردانو چند ماه با اتمام فاصله دارد

شرکت توسعه‌دهنده‌ی کاردانو ، IOHK، جزئیات بیشتری را درباره‌ی جدیدترین پروتکل قراردادهای هوشمند خود منتشر کرده است.

تخمین زده می شود که روند ارائه به همان شکل باقی بماند، اما صحبت‌های مایکل پیتون جونز، سرپرست این پروژه، درباره‌‌ی موارد استفاده از آن انتظارات از این پروژه را افزایش می‌دهد.

جدول زمانی گوگن برای ارائه

از همان ابتدا، کاردانو برای توسعه‌ی بیشتر علاقه نشان می‌داد. این به معنای ایجاد یک دفترکل توزیع‌شده جهانی برای مبتکران، نوآوران و خلاقان است.

در حال حاضر، آلونزو (Alonzo)، آخرین مرحله‌ی پروتکل در تحقق قراردادهای هوشمند، هنوز چند ماه با اتمام فاصله دارد.

چارلز هوسکینسون، مدیرعامل IOHK، دو هفته پیش ویدئویی را منتشر کرد که در آن توضیحاتی در مورد انتظارات و زمان انتظار ارائه شده است. اگرچه برخی از بخش‌هایی از جامعه از تاریخ تخمینی عرضه ناامید شده‌اند، اما درست انجام شدن پروژه در اولویت است.

«ما قبلاً آلگرا (Allegra) را در ماه دسامبر داشته‌ایم که امکان قفل کردن توکن‌ها و عملکرد فراداده را فراهم کرده بود. سپس مری (Mary) در ماه مارس ارائه شد که توانایی ایجاد توکن‌های تعریف‌شده توسط کاربران را ایجاد کرد.»

تیم IOHK در حال حاضر پروتکل آلونزو را در گره کاردانو و کد دفتر ادغام می‌کند. نسخه‌ی آزمایشی و خصوصی این پروتکل اواسط آوریل آغاز می‌شود و تا اوایل ماه می ادامه خواهد یافت.

در ماه می و ژوئن شاهد مراحل تضمین کیفیت و آزمایش کاربران خواهیم بود و در ماه بعد به شرکایی مانند صرافی‌ها اجازه داده می‌شود که به این پروتکل بپیوندند.

کاردانو چشم‌اندازی جهانی دارد

در همین حال، پیتون جونز در مورد برنامه‌های سازمانی گسترده‌تر با هدف حل مشکلات در چندین صنعت مختلف و چگونگی استفاده از  آلونزو در این مسیر صحبت کرد.

«در حالی که پشتیبانی از چندین دارایی به کاربران امکان می‌دهد ارزهای منحصربفردی را ایجاد کنند که نیازهای تجاری آن‌ها را تأمین می‌کند، آلونزو یک پلتفرم همه‌کاره برای ایجاد قراردادهای هوشمند معرفی می‌کند. به عنوان مثال کار با مجموعه‌های گردآورنده، سرمایه‌گذاری‌های کلان یا مزایده‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.»

وی همچنین به همکاری با صرافی‌های غیرمتمرکز رمز ارز (DEX)، ایجاد برنامه‌های پشتیبان استیبل کوین‌های متمرکز و برنامه‌های رصد اصالت محصول در یک زنجیره تأمین اشاره کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: مقدمه ای بر ظهور رمز ارز های اتریوم (Ethereum) و کاردانو (Cardano)

Source

https://coiniran.com/?p=44984
دکمه بازگشت به بالا