ایستگاه خبر

کاردانو و Orion مقیاس‌پذیری را به دنیای NFT می‌آورند

شرکت هنگ کنگی IOHK برای توسعه‌ی نخستین تجمیع‌ کننده‌ی نقدینگی بلاک‌چین کاردانو با پروتکل اوریون (Orion) همکاری خود را آغاز نموده است. Orion امکان استفاده از درگاه‌های غیرامانی (non-custodial) را در بازار کریپتو، با استفاده از تجمیع نقدینگی صرافی‌ها در یک پلتفرم DeFi فراهم می‌آورد. Orion پس از همکاری‌های متعدد با پروتکل‌هایی همچون Binance Smart Chain، Avalanche و Elrond اکنون قصد مشارکت با کاردانو را دارد.

پُل کاردانو به بازار کریپتو

در پی این مشارکت، کاردانو به کاربران دنیای رمز ارز امکان دسترسی غیرمتمرکز را به بازار نقدینگی صرافی‌های متمرکز خواهد داد. بر اساس بیانیه‌ی منتشر شده، حوزه‌ی فعالیت اصلی Orion و کاردانو بستری مقیاس‌پذیر و منعطف برای محصولات DeFi و NFT خواهد بود.

پس انتظارهای فراوان جامعه‌ی DeFi، سرانجام در تاریخ ۳۱ مارس کاردانو به یک پروتکل کاملا غیرمترکز چند دارایی تبدیل گشت. به لطف یک پروتکل چند لایه، زیرساخت‌های کاردانو توانایی این را خواهد داشت تا همکاری، مقیاس‌پذیری و عملکرد شبکه‌ی Orion را به‌طور چشمگیری بهبود بخشد.

کاردانو و Orion مقیاس‌پذیری را به دنیای NFT می‌آورند

نقش کاردانو در دنیای NFT و DeFi

این همکاری علاوه بر اینکه امکان دسترسی غیرمتمرکز را به نقدینگی فراهم می‌آورد، با بهره‌مندی از فناوری تجمیع کننده‌ی Orion بستری را برای اتصال بازار گسترده‌ی NFT عرضه می‌کند که در نوع خود پیشتاز است.

کاردانو همواره به‌دلیل عدم بهره‌مندی از قرادادهای هوشمند مورد انتقاد جامعه‌ی DeFi قرار گرفته است، تا جایی که برخی معتقدند ارزش این شبکه با مبالغه همراه است. با این وجود، بنیانگذار آن یعنی چارلز هاسکینسون، جزییات عرضه‌ی بروزرسانی Alonzo را برای کاردانو فاش کرد که بر اساس آن توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود تا قراردادهای هوشمند را در بلاک‌چین کاردانو ادغام نمایند.

هاسکینسون در ادامه افزود که علی‌رغم فقدان لایه‌ی برنامه‌پذیر قراردادهای هوشمند، کاردانو به‌شدت پرطرفدار بوده و کاربران بسیاری دارد. کاردانو در حال حاضر مورد استقبال گسترده‌ی پروتکل‌های DeFi واقع شده است.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=44894
دکمه بازگشت به بالا