ایستگاه خبر

کاردانو در جستجوی کارمزدهای پایدار برای تراکنش‌های ارزان

بنیاد کاردانو تحقیقات خود را برای تحقق کارمزدهای پایدار (Stablefees) شروع کرده است، این قابلیت منجر به تعیین یک هزینه‌ی پایه برای تراکنش‌های رمز ارز خواهد شد.

در پستی که وبلاگ کاردانو منتشر نمود از کارمزدهای پایدار به‌عنوان نوعی هزینه‌ی منصفانه و قابل پیش‌بینی یاد شده است. کاردانو قصد دارد تا برای تسهیل ادغام این ویژگی، آن را در راستای راهکارهای فعلی دفتر توزیع و دارایی‌های خود توسعه دهد. این ویژگی از نوعی قرارداد ذخیره‌سازی غیرمتمرکز بومی برخوردار است که یک استیبل‌کوین را توسط سبد خریدی به نام «سکه‌ی برابر با سبد (BEC)» مدیریت می‌کند.

تنظیم کارمزد تراکنش‌ها

به اعتقاد بنیاد کاردانو تراکنش‌های موجود در پلتفرم‌های سنتی دارایی فاقد قابلیت‌های لازم برای کارایی دومحوره‌ هستند. در توضیح این موضوع کاردانو بیان داشت که هر سکه از دو ویژگی بالقوه برخوردار است، نخست کاربرد آن به‌صورت دارایی و دیگری توانایی پرداخت کارمزد‌های تراکنش‌ها.

پیشنهاد کاردانو ارائه‌ی سیستمی است که بتواند کارمزد تراکنش‌ها را منصفانه تنظیم کند. این پست همچنین بر این موضوع تاکید داشته است که این سیستم باید به کاربران امکان تعین قیمت مناسب را برای پردازش سریع تراکنش‌ها بدهد.

کاردانو در جستجوی کارمزدهای پایدار برای تراکنش‌های ارزان

کاردانو با ذکر سه دلیل فرضیه‌ی تراکنش‌های بدون کارمزد را حذف می‌کند. نخست آنکه غیرمنظقی است اگر بخواهیم اپراتورهای استخرهای سهام را مسئول پرداخت کل هزینه‌های خود بدانیم.

دلیل دیگر این است که حتی در صورت داشتن یک شبکه‌ با ظرفیت نامحدود، لازم است تا از اشباع آن توسط تراکنش‌های غیرضروری ممانعت به‌عمل آوریم. در نهایت آنکه هزینه‌ی تراکنش‌ها همواره عامل موثری برای ایجاد انگیزه در بهبود کیفیت خدمات است.

معرفی کارمزدهای پایدار

همانطور که گفته شد محور اصلی پیدایش این نوع کارمزدها تعیین یک قیمت پایه با اتصال به یک سبد دارایی است. کاردانو با اتخاذ این سیستم لازم است در دو محور دارایی ذخیره‌ی غیرمتمرکز و پاداش شبکه‌ی سهام ایفای نقش نماید. به‌علاوه چنانچه هریک از قراردادهای ذخیره دچار نقدینگی گردد، از کاردانو به‌عنوان ارز پشتیبان استفاده خواهد شد.

بنیاد IOHK با اتمام تحقیقات موردنیاز برای سازوکار کارمزدهای پایدار، از این ویژگی در شبکه‌ و رمز ارز خود بهره خواهد برد تا کاربران بتوانند از هزینه‌ی منصفانه و قابل پیش‌بینی شبکه برخوردار گردند. کاردانو امیدوار است تا شبکه‌ی خود را با استقبال جامعه‌ی کریپتو از این قابلیت گسترش دهد.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول کاردانو – معرفی بهترین کیف پول Cardano

Source

https://coiniran.com/?p=46033
دکمه بازگشت به بالا