ایستگاه خبر

هاردفورک احتمالی کاردانو برای بهبود مقیاس‌پذیری

IOHK، شرکت مادر کاردانو اعلام کرده است در مراحل پایانی آماده‌سازی اولین به‌روزرسانی برای هاردفورک شبکه اصلی در سال ۲۰۲۲ است. انتظار می‌رود دو به‌روزرسانی دیگر در ماه ژوئن و اکتبر سال آینده انجام شود.

این شرکت قصد دارد مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها برای مقیاس‌پذیری را در طول سال ۲۰۲۲ معرفی کند که بر روی رویدادهای ترکیب‌کننده هارد فورک (HFC) ژوئن و اکتبر متمرکز خواهد بود. ترکیب‌کننده هاردفورک در کاردانو اجازه می‌دهد تا چندین پروتکل را بدون نیاز به تغییرات قابل توجه با هم ادغام شوند.

در یک پست وبلاگ، IOHK توضیح داد کدهای زیادی را برای بهبود قابلیت پیش‌بینی توزیع در اکوسیستم کاردانو گروه‌بندی می‌کند که شامل عناصر کلیدی طرح مقیاس‌بندی آن، مانند پایپینگ، Plutus CIP‌های جدید، ذخیره‌سازی روی دیسک UTXO و Hydra است.

این ویژگی‌ها، زمانی که با تنظیمات پارامتر ترکیب شوند، توان کاردانو را بهبود می‌بخشند و سیستم را برای پشتیبانی از تعداد فزاینده‌ای از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، قراردادهای هوشمند و DEX بهینه می‌کنند.

کاردانو ادعا می‌کند با تمرکز بر بهینه‌سازی و مقیاس‌پذیری، در هفته‌ها و ماه‌های آینده از طریق استقرار نسخه‌های جدید، مقیاس‌بندی و ویژگی‌های جدید دیگری را ارائه خواهد کرد.

قیمت ADA

در اولین روز معاملات در ماه مارس، قیمت کاردانو از روند کلی بازار پیروی کرد و تا نزدیکی سطح مقاومت ۱ دلار افزایش یافت. بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، این ارز دیجیتال ۱۱ درصد افزایش قیمت داشته است و برای اولین بار از فوریه در آستانه شکستن مرز ۱ دلار است.

علاوه بر افزایش سریع قیمت، ADA شاهد افزایش ۱.۸ میلیارد دلاری در حجم معاملات بوده است.

همانطور که قبلاً U.Today گزارش شده بود، ارزش کل قفل‌شده کاردانو در ماه فوریه به نقطه عطف جدیدی رسید و بیش از ۱۲۰ میلیون دلار سرمایه کاربران در قراردادهای هوشمند مختلف در زنجیره قفل شد. مثل همیشه، بیشترین حجم وجوه قفل شده در پلتفرم SundaeSwap مشاهده شد.

 

پیشنهاد مطالعه: سافت‌فورک‌ها، هاردفورک‌ها، اجبارها و پیش‌فرض‌ها

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=50031
دکمه بازگشت به بالا