ایستگاه خبر

به‌روز‌رسانی Mary در شبکه‌ی اصلی کاردانو فعال‌سازی شد!

اواخر روز دوشنبه، اول مارس، کاردانو از به‌روزرسانی موفقیت‌آمیز شبکه خبر داد و اظهار داشت که به‌روز‌رسانی Mary یک نقطه‌ی عطف اصلی در عرضه مداوم آن است.

کاردانو همچنین اضافه کرد که این به‌روزرسانی ویژگی‌های اصلی Goguen را برای عملکرد توکن‌های بومی و پشتیبانیِ چند‌-دارایی در خود دارد. Goguen یک مرحله مهم در نقشه‌راه کادانو است که قراردادهای هوشمند و توانایی ساخت dApps را اضافه می‌کند.

به‌روز‌رسانی Mary، پشتیبانیِ چند-دارایی برای توکن‌های بومی

براساس یک پست وبلاگی در IOHK، توکن‌های بومی پشتیبانی چند-دارایی را به کاردانو می‌آورند و به کاربران امکان می‌دهد توکن‌های سفارشی تعریف‌شده‌ی منحصربه‌فرد ایجاد کنند و مستقیماً در بلاکچین با آن‌ها معاملاتشان را انجام دهند.

با به‌روزرسانی Mary زیرساخت‌های حسابداری لجر نه تنها معاملات ADA بلکه معاملات همزمان چندین نوع دارایی را پردازش می‌‌کنند. این شرکت افزود پشتیبانی بومی مزایای مشخصی را به توسعه‌دهندگان می‌دهد زیرا نیازی به ایجاد قراردادهای هوشمند برای مدیریت ایجاد توکن یا معاملات سفارشی نیست.

اکنون، توسعه‌دهندگان در کاردانو می‌توانند برای همه چیز، از NFT گرفته تا سهام توکنی یا کالاها، توکن ایجاد ‌کنند و طبق اطلاعات ابزار Token، بیش از ۱۴۰۰ مورد از آن‌ها در حال حاضر وجود دارد. البته به نظر می‌رسد که این توکن‌ها. صرفاً برای اهداف آزمایشی ایجاد شده‌اند، زیرا بیشتر آن‌ها هدف ویژه‌ای ندارند.

این پست وبلاگی توضیح داد که برخلاف استاندارد ERC-20 اتریوم، رصد شدن و محاسبات توکن‌های سفارشی در کاردانو به‌طور بومی توسط دفتر کل پشتیبانی می‌شود:

«از آنجا که توکن‌های بومی برای انتقال ارزش خود به قراردادهای هوشمند نیاز ندارند، کاربران می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌های مورد نیاز در یک قرارداد هوشمند یا افزودن منطق مدیریت رویدادها برای پیگیری معاملات، توکن‌های خود را ارسال و دریافت کنند، یا بسوزانند.»

پیشنهاد مطالعه: مقدمه ای بر ظهور رمز ارز های اتریوم (Ethereum) و کاردانو (Cardano)

Source

https://coiniran.com/?p=44223
دکمه بازگشت به بالا