ایستگاه خبر

آمادگی کاردانو برای بازگشت به یک روند صعودی

رمز ارز کاردانو (ADA) هم‌اکنون در شرایط فروش بیش‌ ازحد قرار دارد که می‌توان آن را زمینه‌ساز بازگشت به‌ یک روند صعودی قلمداد کرد. با نگاهی به نمودار این رمز ارز می‌توان شاهد آن بود که علی‌رغم خطوط حمایتی ضعیف، چندین شاخص تکنیکال از این فرضیه خوش‌بینانه حمایت می‌کنند. درحال حاضر کاردانو همزمان به یک محدوده‌ی حمایتی حساس رسیده و از یک روند نزولی شش ماهه نیز رنج می‌برد.

کاردانو برای بازگشت به روند صعودی آماده به‌نظر می‌رسد

توکن لایه نخستِ بلاک‌چینِ کاردانو پس از آنکه به اوج قیمتی 3.10 دلاری در سپتامبر 2021 دست یافت، پیوسته با یک روند نزولی مواجه بوده و خطوط حمایتی بزرگی را ازدست داده است. درحالی‌ که سایر توکن‌های لایه-1 مانند LUNA اخیرا از رشد قابل‌توجهی برخوردار بوده‌اند، ADA نسبت به ماه سپتامبر تا 75 درصد افت قیمتی داشته است.

می‌توان گفت که رفتار قیمتی کاردانو در یک کانال موازی نزولی مبتنی بر بازه‌ی سه‌ روزه‌ی نمودار سپتامبر 2021 حفظ شده است. هر زمان که ADA به سطح بالایی این خط مقاومت می‌رسد، روند صعودی آن متوقف شده و موجب عقب‌نشینی قیمت به الگوی سطوح میانه و کف پایینی می‌شود. ADA از این نقطه تمایل به بازگشت قیمتی مجدد نشان داده که با ویژگی‌های کانال موازی نیز هم‌راستا است.

در ماه فوریه و پس از آنکه ADA توسط خطوط میانی این کانال موازی پذیرفته نشد، به پایین‌ترین سطوح آن نزول کرد و هم‌اکنون در این ناحیه معامله می‌شود. چنانچه این خط مقاومت بتواند مانند 6 ماه‌ گذشته تداوم داشته باشد، می‌توان امیدوار بود که ADA دو خط حمایت 0.87 و 1 دلاری را تصاحب کند.

آمادگی کاردانو برای بازگشت به یک روند صعودی

شاخص متوالی Tom DeMark خوش‌بینی دوچندانی به‌این چشم‌اندار می‌افزاید، این شاخص درحال حاضر نشان‌دهنده‌ی محدوده‌ی خرید در بازه‌ی زمانی سه روزه است. نسبت یک-به-چهار شمع‌های سبز به قرمز در نمودار فوق گویای تشکیل زمینه‌ی یک بازار گاوی است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 طبق نظر تحلیل‌گران

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا