ایستگاه خبر

Central Registry برای شناسه‌های دورن-زنجیره‌ای کاردانو آغاز شد

بنیاد کاردانو پس از راه‌اندازی قراردادهای هوشمند و پشتیبانی کامل از راهکار‌های غیرمتمرکز، پروتکل Central Registry یا ثبت مرکزی خود را ارائه نمود. این فناوری جزئیات مهم توکن‌های ADA را در خود ثبت می‌نماید.

به‌نظر می‌رسد طرح تمرکززدایی کاردانو سرانجام پس از چندین مرحله بروزرسانی محقق گشته است. نخستین گام در این راستا با ارائه‌ی پروتکل Mary در ۱۱ اسفند سال گذشته برداشته شد که از طرح توسعه‌ی Goguen پشتیبانی کرد. بروزرسانی بعدی قراردادهای هوشمند و سایر ویژگی‌های مفید را به بلاک‌چین کاردانو افزود.

قراردادهای هوشمند کاردانو به کابران امکان ثبت توکن‌های دلخواه خود را بر بلاک‌چین این شبکه می‌داد. طبق داده‌ها کاربران تا‌کنون در شبکه‌ی اصلی و آزمایشی کاردانو به‌ترتیب ۶۰۰ و ۱۵۰۰ عدد توکن ایجاد نموده‌اند. اکنون بنیاد کاردانو با معرفی فناوری Central Registry قصد دارد تا سوابق این توکن‌های ایجاد شده را به‌طور موثری حفظ نماید.

Central Registry جزئیات توکن‌های ایجاد شده در شبکه‌ی کاردانو را به روش متمرکزی حفظ می‌نماید. بنیاد کاردانو از این پروتکل به‌عنوان «مجموعه‌ای از شناسه‌های دورن-زنجیره‌ای امن برای توکن‌های ایجاد یا اجرا شده در بلاک‌چین کاردانو» یاد می‌کند.

این شناسه‌های درون-زنجیره‌ای از کلیدهای عمومی، هش‌ها، آدرس توکن‌ها، قوانین ایجاد توکن و سایر موارد تشکیل شده‌ و توسعه‌دهندگان و سازندگان را ملزم به ارائه‌ی جزئیات توکن خود در پلتفرم Central Registry کاردانو می‌نمایند.

Central Registry برای شناسه‌های دورن-زنجیره‌ای کاردانو آغاز شد

مزایای ثبت مرکزی کاردانو

به گفته‌ی نهاد کاردانو، سه مزیت اصلی فناوری Central Registry اعتبار، سهولت تأیید و قابلیت رویت و خوانش توضیحات متا (meta discovery) خواهد بود. این فناوری اعتبار هر توکن را با نمایش تبعیت توسعه‌دهندگان از مقررات شبکه تصدیق کرده و به‌سادگی اعتبارسنجی می‌نماید.

پیشنهاد مطالعه: اوراکل (Oracle) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=45134
دکمه بازگشت به بالا