ایستگاه خبر

کاردانو تراشه‌ای می‌سازد که پرداخت آفلاین رمز ارزها را ممکن کند

چارلز هاسکینسون، مدیرعامل IOHK در مصاحبه با کوین تلگراف از کار روی تراشه‌ای خبر داد که می‌تواند منجر به تجربه‌ی انتقال رمز ارزها مانند پول نقد شود. او گفت شرکت IOHK که مسئولیت توسعه‌ی کاردانو (ADA) را بر عهده دارد، شروع به تحقیق در مورد موارد مورد استفاده در زنجیره‌ی تامین کرد و فهمید که هیچ تراشه‌ای در بازار نیست که بتواند الزاماتی همچون قابلیت ذخیره‌ی کلیدهای رمزنگاری شده را تامین کند و ارزان هم باشد.

هاسکینسون تاکید کرد که تمام کارهایی که روی تراشه انجام می‌شود منبع باز خواهد بود و نه تنها به بلاکچین کاردانو بلکه به تمام جامعه‌ی رمزارزها سود می‌رساند.این تراشه در موارد متنوعی در زنجیره‌ی تامین قابل استفاده خوهد بود، از جمله برای تائید اعتبار و مدیریت کالاهای لوکس. برای مثال از این تراشه می‌توان در تائید اعتبار کیف‌های دستی Louis Vuitton یا مدیریت دستری به نسخه‌های محدود لامبورگینی استفاده کرد.

ایده‌ی اصلی این تراشه این است که امکان استفاده از رمز ارزها را بصورت آفلاین به عموم مردم بدهد. IOHK می‌خواهد تجربه‌ی استفاده از پول نقد با پس زمینه‌ی بلاکچینی ایجاد کند. این تراشه را می‌توان در گوشی تلفن تعبیه کرد. نحوه‌ی کار آن بدین صورت است که کلید خصوصی از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل شده و از دستگاه قبلی پاک می‌شود تا مطمئن شویم که کلید خصوصی تنها در یک دستگاه موجود است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=39010
دکمه بازگشت به بالا