ایستگاه خبر

کاردانو بلاک‌چین و توکن حریم شخصیِ جدیدی راه‌اندازی خواهد کرد!

شرکت Input Output Global (IOG)، که شبکۀ کاردانو را توسعه داده است، از راه‌اندازی بلاک‌چین حریم خصوصی جدیدی به نام Midnight و توکن بومی آن dust خبر داد. چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو (ADA)، در رویدادی در دانشگاه ادینبورگ گفت:

«بلاک‌چین Midnight که توسط فناوری اثبات دانایی صفر (zero-knowledge-proof) پشتیبانی شده است، یکی از زنجیره‌های جانبی متعددی است که هم‌اکنون بر بستر کاردانو اجرایی شده است. Midnight پیشرفت قابل‌توجهی نسبت به سایر شبکه‌های حریم‌شخصی داشته و دارای قراردادهای هوشمند اثبات دانایی صفر نیز خواهد بود».

وی اظهار داشت که بلاک‌چینِ جدید حریم شخصی کاربران را رعایت کرده و تنها با اخذ رضایت آن‌ها امکان دسترسی رگولاتوری‌ها و نهادهای حسابرسی را به اطلاعات شبکه فراهم خواهد ساخت.

هاسکینسون با اشاره‌ به روش رمزگذاری توکن‌های حریم شخصی بازار گفت:

«Midnight به تکامل فناوری توکن‌های حریم‌ شخصی منجر خواهد شد، درحال حاضر دو رمز ارز Zcash و Monero به صورت پیش فرض تمام داده‌ها را به ترتیب با روش‌های Snarks و ring به شکلی ناشناس در می‌آورند».

وی افزود:

«این تکنیک نوینی از نگارش و اجرای قراردادهای هوشمند و محاسبات خصوصی است که به شما امکان داشتن یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) یا استخراج مجموعه‌ داده‌های ناشناس را خواهد داد».

هواداران حریم شخصی همواره از توکن‌های ناشناس پشتیبانی کرده و فعالیت آن‌ها را ضروری دانسته‌اند، اما این قبیل رمز ارزها با بیم و نگرانی سازمان‌های رگولاتوری همراهند، زیرا فناوری موجود در آن‌ها ممکن است از سوی مجرمان سایبری مورد سوءاستفاده واقع شود. هاسکینسون معتقد است که حریم شخصی نیازِ قانونی تمام کسب و کارها بوده و پیچیدگی‌های فنی اجرای آن بر بلاک‌چین‌های فعلی عامل بازدارنده‌ای برای پذیرش عمومی آن شده است.

پیشنهاد مطالعه: ریفای (ReFi) چیست؟ طرحی برای آینده‌ای پایدارتر

Source

https://coiniran.com/?p=60484
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x