ایستگاه خبر

بنیانگذار کاردانو مقایسه‌اش با Theranos را رد کرد: ما هیچ رازی نداریم

چارلز هاسکینسون، مدیرعامل شرکت Input Output، در یک جلسه‌ پرسش و پاسخ به تفاوت کلیدی بین Theranos و کاردانو اشاره کرده است.

چارلز هاسکینسون، مدیر عامل Input Output، طی جلسه‌ی پرسش و پاسخ ، گفت شرکت او درباره فاجعه ترانوس، هیچ رازی ندارد.

خالق کاردانو ادعا می‌کند که شرکت شکست خورده بیوتکنولوژی نمونه‌ای عالی از «جعبه جادویی» است که خیلی‌ها دوست داشتند به فعالیتش ادامه بدهد زیرا به یک «استیو جابز زن» نیاز داشتند. وی اضافه کرد که هیچ دلیل قانونی‌ای وجود ندارد که چرا یک شرکت واقعی نمی‌خواهد عموم مردم محصولش را آزمایش کنند:

هر کسی در دنیا می‌تواند کاردانو را فورک کند… هر کسی در دنیا می‌تواند طرح‌های ما را بگیرد و آن‌ها را اجرا کند، همانطور که پروتکل Mina و Polkadot برای برخی از طرح‌های ما را انجام داده‌اند… پس، هیچ محدودیتی وجود ندارد. اگر کلاهبردار هستید، اجازه نمی‌دهید مردم ببینند پشت پرده چه چیزی وجود دارد. به همین سادگی است.

عزیز از دست رفته سیلیکون ولی که زمانی ۹ میلیارد دلار ارزش داشت، پس از این که معلوم شد دستگاه‌های آزمایش خون آن هرگز عمل نکرده‌اند، از بین رفت.

پرونده پرمخاطب Theranos خطوط بین کلاهبرداری و رویاپردازی را محو کرده است و الیزابت هولمز بنیانگذار آن نتوانست هیئت منصفه را با دفاعیات خود قانع کند.

در اوایل ژانویه، میلیاردر سابق به اتهامات متعددی مجرم شناخته شد و قرار بود حکم او در ۲۶ سپتامبر صادر شود.

منتقدان کاردانو اغلب ادعا می‌کنند که فناوری آن فقط به اندازه آزمایش‌های خون Theranos واقعی است و این پروژه را به تبلیغات بیش‌ازحد، وعده‌های توخالی و کاربران غیرواقعی متهم می‌کنند.

افزایش قیمت محصولات در صنعت ارزهای دیجیتال غیرمعمول نیست، که به نظر می‌رسد نسبت به سیلیکون ولی بسیار امیدوارکننده است. مورد ترانوس نشان می‌دهد که شرکت‌های ارز دیجیتال جاه‌طلب باید تعادل مناسبی بین خوش‌بینی بیش از حد و صداقت پیدا کنند.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ مقدمه ای بر ظهور رمز ارز های اتریوم (Ethereum) و کاردانو (Cardano)

 

Source

https://coiniran.com/?p=49924
دکمه بازگشت به بالا