ایستگاه خبر

پیشنهاد بنیانگذار کاردانو برای ایجاد یک توییتر غیرمتمرکز با ایلان ماسک

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، پیشنهاد داده در صورتی که تلاش جسورانه ایلان ماسک برای خرید توییتر با شکست مواجه شود، با وی یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز جدید ایجاد کنند.

داگلاس هورن، مدیر ارشد بلاکچین Telos، پیش‌بینی کرد که این پروژه تا سال ۲۰۳۵ تحویل داده می‌شود. یکی دیگر از کاربران توییتر، با اشاره به مشکلات فنی مختلف که برنامه‌های کاربردی مبتنی بر کاردانو را تهدید می‌کند، با طعنه گفت این پلتفرم تنها قادر به ارسال ۱۰ پیام در دقیقه خواهد بود.

طبق گزارش U.Today، ماسک برای خرید توئیتر پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری داده و ادعا کرده این پیشنهاد برای محافظت از آزادی بیان بوده است. قبل از آن، او ۹.۲ درصد از سهام این شرکت را به دست آورده بود.

این ایده که ثروتمندترین فرد جهان، که از توییتر برای ترول کردن، آزار و اذیت و ارعاب عمومی مردم استفاده کرده است، صاحب این شبکه اجتماعی بسیار تأثیرگذار شود، جنجال‌های زیادی ایجاد خواهد کرد. جکسون پالمر، بنیانگذار دوج کوین، از ماسک به دلیل تلاش برای تصرف خصمانه توییتر انتقاد کرد.

منتقدان استدلال می‌کنند که این میلیاردر با اینکه یک منجی برای آزادی بیان باشد فاصله زیادی دارد و انگیزه واقعی او بازگشت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است. توییت‌های ماسک به‌عنوان بخشی از توافق او با این تنظیم‌کننده قدرتمند، باید پیش از انتشار تأیید شوند. این میلیاردر اکنون در تلاش است تا از شر این موضوع خلاص شود.

ماسک «مطمئن نیست» که آیا در تصاحب توییتر موفق خواهد شد یا نه، اما ادعا می‌کند که نقشه دومی هم دارد. شاهزاده سعودی الولید بن طلال آل سعود، یکی از سهامداران کلیدی توییتر، پیشنهاد ماسک را رد کرده است. هیئت مدیره این شرکت نیز ظاهراً حاضر به پذیرش آن نیست.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی سیر تکامل نسل های مختلف بلاک چین : از بیت کوین تا کاردانو

 

Source

https://coiniran.com/?p=50673
دکمه بازگشت به بالا