ایستگاه خبر

کاردانو هاردفورک Vasil را به تأخیر انداخت

Input Output Global، شرکت توسعه‌دهنده کاردانو، به‌روزرسانی هاردفورک Vasil را به تعویق انداخت. این تیم می‌گوید هفت باگ برای رفع کردن وجود دارد و می‌خواهد «زمان بیشتری برای آزمایش در نظر بگیرد».

کاردانو به‌روزرسانی Vasil را به تعویق انداخت

به‌روزرسانی کاردانو که شبکه را به دوره جدید Basho می‌برد به تعویق افتاد.

Input Output Global اواخر دوشنبه در یک پست وبلاگی اعلام کرد که تاریخ راه‌اندازی هاردفورک Vasil از تاریخ هدف اصلی ۲۹ ژوئن (۸ تیر) به هفته آخر جولای تغییر خواهد کرد. IOG نوشت:

پس از بررسی‌ها، موافقت کردیم که به‌روزرسانی هارد فورک را امروز به شبکه آزمایشی نفرستیم تا زمان بیشتری برای آزمایش در نظر گرفته شود.

هاردفورک Vasil مهم‌ترین به روز رسانی کاردانو از زمان عرضه هاردفورک آلونزو در سپتامبر گذشته است. این هاردفورک بخشی از برنامه‌ریزی طولانی مدت کاردانو از دوره موسوم به گوگوئن به دوران باشو است که عصر بهینه‌سازی، بهبود مقیاس‌پذیری و قابلیت همکاری شبکه نامیده می‌شود. جایی که دوره‌های قبلی بر تمرکززدایی و معرفی قابلیت‌های قرارداد هوشمند به شبکه متمرکز بود، باشو در مورد بهبود عملکرد اساسی کاردانو برای پشتیبانی بهتر از برنامه‌های DeFi است.

به طور خاص، هاردفورک Vasil چهار بهبود در شبکه را معرفی می کند: CIP31، CIP32، CIP33، و CIP40. این ارتقاها قرار است منطق پشت برخی از اسکریپت‌های Plutus کاردانو را اصلاح کنند. آن‌ها به منظور کاهش اندازه تراکنش‌ها راه‌اندازی می‌شوند، در نتیجه توان عملیاتی شبکه را افزایش و کارمزد تراکنش‌ها را کاهش می‌دهند. امید است که هاردفورک مشکل «هم‌زمانی» را که به شدت مقیاس‌پذیری برنامه‌های DeFi در کاردانو را مختل کرده است، بهبود ببخشد.

IOG در این اطلاعیه نوشت:

کار روی Vasil پیچیده‌ترین برنامه توسعه و ادغام تا به امروز از چندین زاویه بوده است. به همین دلیل، چهار هفته بین نسخه آزمایشی برنامه‌ریزی‌شده و شبکه اصلی باقی می‌ماند تا به صرافی‌ها و سایر شرکت‌کنندگان در اکوسیستم فرصت کافی برای آماده شدن بدهد.

توکن ADA کاردانو در پاسخ به این اخبار نسبتاً راکد ماند. از زمان این اعلامیه در محدوده ۰.۴۸ تا ۰.۵۰ دلار معامله می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای جامع توکن ابزاری (Utility Token)

 

Source

https://coiniran.com/?p=57369
دکمه بازگشت به بالا