ایستگاه خبر

راه‌اندازی آزمایشی قرارداد هوشمند Alonzo در بلاکچین کاردانو

شرکت Input Output مستقر در هنگ کنگ، یکی از شرکت‌های حامی بلاکچین کاردانو (Cardano)، امروز از راه‌اندازی اولین شبکه‌ی آزمایشی به‌روزرسانی‌ی آلنزوی کاردانو (Alonzo) خبر داد.

آلنزو بخشی از یک سری به‌روزرسانی‌های کاردانو است که عملکرد قراردادهای هوشمند را به این بلاکچین وارد می‌کند و فعالیت طیف وسیعی از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز را برای اولین بار امکان‌پذیر می‌کند.

Cardano AlonxoSmartContracts coiniran
راه اندازی آلنزو ۹۰ روز طول خواهد کشید و شامل سه مرحله‌ی آبی، سفید و بنفش، در مسیر استقرار در شبکه اصلی است. هر مرحله گسترش خواهد یافت تا کاربران، قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن بیشتر شود. قراردادهای هوشمند شبکه‌ی کاردانو تا پایان ماه ماه آگوست فعال و راه‌اندازی می‌شود.
آلنزو آخرین مرحله در دوره گوگن (Goguen) این شبکه است که قراردادهای هوشمندی را به بلاکچین کاردانو می‌آورد. توسعه‌ی کاردانو در پنج دوره سازمان یافته است که به آن‌ها بایرون، شلی، گوگن، باشو و ولتر لقب داده شده است.
ADA – رمز ارز بومی بلاکچین کاردانو – در حال حاضر، در رنکینگ رمز ارزهای جهان از حیث سرمایه‌ی بازار در رتبه ی پنجم قرار دارد و ارزش بازار آن حدود ۵۰ میلیارد دلار است. ADA سال جاری را با ۰.۱۸ دلار آغاز کرد اما در زمان انتشار این خبر حدود ۱.۵۲ دلار آمریکا معامله می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ بررسی سیر تکامل نسل های مختلف بلاک چین : از بیت کوین تا کاردانو

 

Source

https://coiniran.com/?p=45818
دکمه بازگشت به بالا