ایستگاه خبر

افزایش چشمگیر آدرس‌های جدید استیکینگ کاردانو

براساس داده‌های پلتفرم آماری PoolTool، آدرس‌های جدید استیکینگ کاردانو (ADA) در سه هفته‌ی گذشته ۵۰ هزار عدد بوده است. این رقم حاکی از رشد ۸ درصدی کاربران این شبکه در کمتر از یک ماه است. به‌دنبال استقبال گسترده از کاردانو، آدرس‌های استیکینگ این رمز ارز در اوایل ماه ژوئن مرز ۶۰۰ هزار عدد را گذراند.

تحولات اخیر کاردانو

درحال حاضر ۷۱.۲۷ درصد از حجم کل دارایی کاردانو را ۶۵۹،۳۰۱ آدرس استیکینگ در ۲۶۴۷ استخر فعال شکل داده‌اند، این آدرس‌ها ارزشی بالغ بر ۲۹.۴۴ میلیارد دلار دارند. کاردانو موفق شد در ۱۶ ماه می به اوج قیمت تاریخی خود یعنی ۲.۴۶ دلار برسد، اما به‌دنبال رکود گسترده‌ی بازار این رمز ارز نیز با افت قیمت ۴۹ درصدی مواجه شد.

پس از رسیدن به کمترین سطح ۹۰ روزه‌ی خود در ۲۲ ژوئن (۱.۰۲ دلار)، کاردانو توانست در یک شیب آهسته‌ی صعودی قرار گرفته و درحال حاضر حدودا ۱.۳۲ دلار معامله می‌گردد.

افزایش چشمگیر آدرس‌های جدید استیکینگ کاردانو

توسعه‌دهندگان کاردانو در ۱۴ ژوئن نسخه‌ی جدید نود این شبکه را به نام AlonzoBlue 2.0 به testnet افزودند. این هارد فورک تحول بزرگی برای کاردانو به‌شمار می‌آید زیرا اجرای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را به بلاک‌چین این شبکه افزوده است.

چشم‌انداز کاردانو

پیش‌تر خواندیم که بنیاد کاردانو درحال بررسی عرضه‌ی نوعی سیستم به نام کارمزد‌های پایدار (Stablefees) است. سازوکار این نوع کارمزدها تعیین یک قیمت پایه با اتصال به یک سبد دارایی است تا هزینه‌ی منصفانه و مشخصی برای تراکنش‌ها تعیین نماید.

توسعه‌دهندگان کاردانو اخیرا مشغول طراحی یک پروژه‌ی عظیم در آفریقا هستند. این مشارکت درپی همکاری پیشین آنها با دولت‌های اتیوپی و تازانیا شکل گرفته است، بنیاد کاردانو از طریق شرکت خصوصی IOG موفق شد پروژه‌ی خود را در دو کشور فوق محقق سازد.

باتوجه به همکاری موفق کاردانو در آفریقا، انتظار می‌رود که این بلاک‌چین شبکه‌ی خود را فراتر از امورمالی و همزمان در چندین قاره گسترش دهد.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با کاردانو

Source

https://coiniran.com/?p=46253
دکمه بازگشت به بالا