ایستگاه خبر

برنامه‌ی احتمالی کاردانو (ADA) برای استفاده از مکانیسم توکن سوزی

براساس اطلاعات منتشر شده از به‌روزرسانی‌های بنیاد کاردانو (ADA)، این بلاک‌چین ممکن است به‌زودی به مکانیسم توکن سوزی مجهز شود. به‌روزرسانی‌ مذکور که بخشی از راهکار استراتژیک کاردانو است هر هفته منتشر شده و گویای آن است که دو تیم توسعه‌دهنده مشغول طراحی این سازوکار جدید هستند.

در گزارش فوق قید شده است که تیم Adrestia مشغول تکمیل یک طرح نوین برای تراکنش‌ها است تا دو ویژگی توکن سوزی و مینت  کردن را به‌آن ضمیمه کند. تیم دیگر که Hydra نام دارد نیز درحال مرور گزینه‌هایی مشابه در شبکه‌ی Hydra Head است و قصد استفاده از توکن‌ها را به‌جای مبنای داده‌ها دارد.

باتوجه به‌آنکه تیم‌های متعددی درحال پیگیری این موضوع هستند، به‌نظر می‌آید کاردانو به‌شدت خواهان پیاده‌سازی این مکانیسم است. Adrestia در سال ۲۰۲۰ و باهدف شتاب‌دهی ادغام و تعامل بلاک‌چین‌های گونگون با کاردانو راه‌اندازی شد. این تیم درزمینه‌ی ساخت APIهای مبتنی بر وب و کتابخانه‌های داده‌های موردنیاز توسعه‌دهندگان شکل‌ گرفت.

تیم دیگر یعنی Hydra Heads نیز علی‌رغم تدوین پیش‌نویس عملیاتی آن از سال گذشته،ا به‌تازگی شروع به‌فعالیت کرده است. Hydra Heads مجموعه‌ای از راهکارهای لایه‌-۲ را برای بهبود مقیاس‌پذیری و امنیت شبکه گردآوری و ارائه کرده است.

فرآیند توکن سوزی در فضای رمز ارزها برای کاهش سطح تورم صورت می‌گیرد، این کار شباهت نزدیکی با بازخرید سهام یک شرکت جهت اطمینان از کمیابی و افزایش قیمت آن دارد.

طبق داده‌های ارائه‌شده ازسوی Santiment، کاردانو یکی از پنج شبکه‌‌ای است که طی ۳۰ روز گذشته به‌شدت متحول گشته است. اما این پیشرفت‌ها و طرح‌های پیشبردی هنوز نتوانسته‌اند بر قیمت ADA تاثیر مثبتی بگذارند.

درحال حاضر پروژه‌های رمز ارز گوناگونی به‌استفاده از مکانیسم توکن سوزی روی آورده‌اند که برای نمومه می‌توان به توکن بایننس (BNB)، اولانچ (AVAX)، اتریوم، پروتکل ریپل و شیبا اینو اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه: مروری بر عملکرد اثبات سهام, کار، زمان، سوزاندن و ظرفیت در بلاک‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=50336
دکمه بازگشت به بالا