ایستگاه خبر

توکن کاردانو، ADA، در بالاترین قیمت دو سال گذشته

توکن مخصوص بلاک‌چین کاردانو یعنی ADA امروز چهارشنبه به بالاترین قیمت خود در دو سال گذشته رسید. به گزارش خبرگزاری بیت‌کوینیست، جفت ارز ADA/UDT امروز بالاتر از 0.138 دلار معامله شد. کارشناسان این افزایش را متوجه اعلام خبر صرافی Coinbase می دانند. صرافی Coinbase اعلام کرده است که از ذخیره سازی و فرآیند استیک ADA در سال جاری پشتیبانی خواهد کرد. توکن ADA  نسبت به 90 روز گذشته 180 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

ششمین رمز ارز بزرگ بازار اوج قیمتی 0.138 دلار را از سال 2018 تاکنون تجربه نکرده بود. در یک سال گذشته این جهش قیمتی 300 درصدی برای ADA  این توکن را بالاتر از توکن لینک Link  با 230 درصد افزایش و توکن Vet  با 225 درصد افزایش در مدت مشابه قرار می دهد.

در کنفرانس مجازی هفته پیش کاردانو  شرکت توسعه‌ای IOHK که در هنگ‌کنگ مستقر است، اعلام کرد که با Coinbase وارد همکاری شده است. این همکاری به معنی پشتیبانی این صرافی از به روز رسانی‌های اخر سال کاردانو است. آنها همچنین ابراز امیدواری کرده اند که از شلی Shelly تا اواخر جولای رونمایی کنند. شلی الگوریتم اجماع مبتنی بر اثبات سهام جدید کاردانو است. کارشناسان معتقدند این اخبار باعث افزایش قیمت 77 درصدی ADA از پایین ترین قیمت ماه ژوئن شده است.

البته سایر رمز ارزهای بازار نیز بازار سبزرنگی را تجربه می کنند و بازار صعودی برای کل رمز ارزها نیز در این صعود قیمتی قابل توجه بی تاثیر نیست. بسیاری تصور می‌کنند ورود به بازار این رمز ارز در قیمت کنونی ریسک بالایی به همراه دارد. صعود چشمگیر قیمتی ممکن است مبادله‌کنندگان حرفه ای را قانع کند که برای مدتی از بازار این رمز ارز خارج شوند. اما عده ای دیگر معتقدند ADA تازه در میانه راه افزایش قیمت خود است. با توجه هرچه بیشتر بازار آمریکا به این توکن، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت.

گفتنی است که اعلام حمایت یک صرافی از استیک یک بلاک‌چین پیشتر نیز باعث افزایش چشمگیر توکن XTZ  از بلاک‌چین تزوس شده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا