ایستگاه خبر

کمک ۸۰۰ هزار دلاری به بزرگترین بیمارستان Cape Cod

در روزهایی که اخبار ناگوار Covid-19 سراسر دنیا را فراگرفته، شنیدن یک خبر مثبت تاثیر مفیدی بر روحیه‌ی ما دارد. هنگامی که کارمندان بزرگترین بیمارستان غیر انتفاعی Cape Cod، واقع در ایالت ماساچوست، ایمیل خود را چک نمودند، پیامی جدیدی داشتند که به آنها می‌گفت حساب تازه تاسیس رمز ارز خود را بررسی کنند.

چیزی که در این حساب انتظار آنها را می‌کشید یک کمک ۴۰۰ هزار دلاری غافلگیرانه در قالب توکن‌های بیت‌کوین بود. این دومین مرتبه بود که این فرد خیرخواه به این بیمارستان کمک نموده بود. سابق بر این در ۲۸ ژانویه مبلغی مشابه به حساب آنها واریز شده بود، این تراکنش‌ها در فاصله‌ی کمتر از یک ماه از تاریخ افتتاح حساب رمزنگاری بیمارستان صورت گرفته است.

خیرخواه و معتقد

این کمک ملی آنچنان ناگهانی و بی سابقه نیز نبوده است، طبق سخنان کریستوفر لاوسن (Christopher Lawson)، معاون ارشد و مدیر بخش توسعه‌ی بیمارستان Cape Cod، این فرد که پیش از این هر ساله به آنها  کمک‌های نقدی اختصاص داده بود در اواسط ژانویه امسال با ارسال ایمیلی این پرسش را مطرح نمود: «آیا شما کمک‌های بیت‌کوینی نیز قبول می‌کنید؟»

لاوسن در مصاحبه‌ی خود با نشریه‌ی Boston Globe بیان داشت:

«لازم بود پیش از پاسخ به این ایمیل اطمینان حاصل نماییم که مشکلی پیش نمی‌آید. این تصمیم نیازمند تحقیقات فراوانی بود، بنابراین من و همکارانم یکی دو هفته برای اینکه بدانیم چه سازمان‌ها و مراکز دیگری از این شیوه استفاده می‌کنند تلاش زیادی کردیم.»

بیمارستان Cape Cod همزمان با افتتاح حساب رمزنگاری شده‌ی خود سیاست‌هایی را اتخاذ نموده که طی آن بلافاصله پس از تایید تراکنش‌ها، وجود دریافت شده را به دلار آمریکا تبدیل نماید. در نتیجه هرگونه ریسک ناشی از عقب نشینی‌های بیت‌کوین را به صفر می‌رساند.

با وجود عملکرد قوی بازار رمز ارزها در هفته‌ی اخیر، بیت‌کوین همچنان یک دارایی پرمخاطره تلقی می‌گردد.

ایجاد حساب رمزنگاری برای کمک‌های خیرخواهانه

حساب ساخته شده توسط بیمارستان Cape Cod جهت دریافت تراکنش‌ها یک کد QR انحصاری برای شخص اهدا کننده می‌سازد و انتقال وجه از طریق آن صورت می‌گیرد. به کمک این کد QR هر شخصی از هر جای دنیا قادر خواهد بود بنا بر دلخواه خود مبالغی در قالب رمز ارز به حساب بیمارستان Cape Cod اهدا نماید.

شاید امسال خبرهای خوبی بگوش برسد، با جهش صعودی و پیوسته‌ی بیت‌کوین در هفته‌های اخیر ممکن است دندانپزشک شما نیز آن را بپذیرد.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱: کوین‌هایی که دچار انفجار قیمت خواهند شد!

Source

https://coiniran.com/?p=43978
دکمه بازگشت به بالا