ایستگاه خبر

مقام ناظر مالی کانادا صرافی کوین‌اسکوئر را به معامله‌شویی متهم کرد

کمیسیون اوراق بهادار آنتاریو موسوم به OSC، یکی از نهادهای ناظر مالی کانادا، صرافی کوین‌اسکوئر را به دستکاری در بازار و گمراه کردن مشتریان در مورد حجم تراکنش‌ها متهم کرد.

این کمیسیون پیش‌تر نیز کوین‌اسکوئر را به معامله‌شویی و آسیب‌پذیری در برابر تهاجم سایبری متهم کرده بود و این بار اعلام کرده که این صرافی، قوانین مربوط به اوراق بهادار کانادا را نقض کرده است. این مقام ناظر مالی همچنین از ویرجیلی روستند، بنیان‌گذار و مدیراجرایی کول دیاموند خواست تا به اتهامات انتسابی پاسخ بگوید.

کمیسیون اوراق بهادار آنتاریو در شکوائیه‌ی خود علیه کوین‌اسکوئر نوشته است که شرکت تحت مدیریت روستند، اقدام به بیش‌نمایی حجم معاملات صرافی متبوعش در مارس ۲۰۱۸ کرده است. همچنین روستند دست به پیاده‌سازی مجموعه راهکارهایی زده که به کوین‌اسکوئر اجازه می‌دهد معامله‌شویی کند. معامله‌شویی به افزایش مصنوعی حجم معاملات با سفارش‌گذاری توسط گردانندگان خود صرافی اشاره دارد که باعث می‌شود حجم تراکنش‌ها در آن صرافی، بی‌آنکه پولی جابه‌جا شود، زیاد به‌نظر برسد.

از تاریخ ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۸ تا ۴ دسامبر ۲۰۱۹ کوین‌اسکوئر درمجموع اقدام به ۸۴۰ هزار فقره معامله‌شویی با ارزش ۵۹۰ هزار بیت کوین کرده است. گفتنی است این مقدار برابر با ۹۰ درصد از حجم داد‌وستدها روی این صرافی است.

Source

https://coiniran.com/?p=40160
دکمه بازگشت به بالا