ایستگاه خبر

ارائه‌ی ابزار جدید بررسی قدرت استخراج بیت کوین در جهان توسط دانشگاه کمبریج

مرکز امور مالی دانشگاه کمبریج (CCAF) انگلستان یک نقشه‌ی استخراج بیت کوین راه‌اندازی کرده که میانگین نرخ هش ماهانه‌ی تولید شده توسط هر کشور را نشان می‌دهد. این نقشه از اطلاعات استخرهای ViaBTC, Poolin و BTC.com استفاده می‌کند. کمبریج ادعا می‌کند این اولین پلتفرمی‌ست که توزیع جغرافیایی توزیع قدرت هش بیت کوین (BTC) را نشان می‌دهد. CCAF داده‌های تاریخی را نیز ذخیره می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد ببینند توزیع قدرت هش به مرور زمان چگونه تغییر کرده است.

مطابق این نقشه، ۶۵.۰۸ درصد از قدرت هش از چین سرچشمه می‌گیرد. این میزان ۹ برابر قدرت هش دومین کشور یعنی ایالات متحده یا ۷.۲۴ درصد است. روسیه با ۶.۹۰ درصد، قزاقستان با ۶.۱۷ درصد، مالزی ۴.۳۳ درصد و ایران با ۳.۸۲ درصد در جایگاه‌های بعدی هستند. سایر کشورهای جهان مجموعا حدود ۶.۵ درصد قدرت هش را در اختیار دارند و سهم تک تک‌ آنها کمتر از یک درصد است.

طبق این نقشه بیشترین توان هش چین در منطقه‌ی سین کیانگ با سهم ۳۵.۷۶ درصدی از نرخ هش جهانی مستقر شده است. استان سیچوان با ۹.۶۶ درصد، استان مغولستان با ۸.۰۷، یوننان با ۵.۴۲ درصد و پکن با ۱.۷۳ درصد در رتبه‌های بعدی هستند.

شایان ذکر است که با نزدیک شدن به زمان هاوینگ بیت کوین قدرت هش جهانی به بالاترین سطح در طول زمان رسیده است.

Source

https://coiniran.com/?p=38729
دکمه بازگشت به بالا