ایستگاه خبر

پول الکترونیکی Bakong با پشتیبانی بانک مرکزی کامبوج آغاز به کار کرد

کامبوج روز چهارشنبه رسماً ارز دیجیتال مورد حمایت بانک مرکزی را راه‌اندازی کرد که از فناوری بلاکچین طراحی شده توسط یک شرکت ژاپنی استفاده می‌کند. پول الکترونیکی Bakong ، از ابتکارات بانک ملی کامبوج، به گروه بسیار کوچکی از ارزهای دیجیتال با پشتیبانی بانک‌های مرکزی که کاملاً عملیاتی شده‌اند، می‌پیوندد.

انتظار می‌رود پول الکترونیکی Bakong ، که از معاملات دلار و ریل، واحد پول کامبوج، پشتیبانی می‌کند، به کامبوجی‌ها در پرداخت و انتقال پول بین افراد با استفاده از تلفن‌های هوشمند کمک کند.
از این پول الکترونیکی می‌توان از طریق برنامه نصب شده روی تلفن هوشمند استفاده کرد. در حالی که تعداد کامبوجی‌هایی که حساب‌های بانکی سنتی دارند محدود است، تلفن های هوشمند به گوشه گوشه این کشور جنوب شرقی آسیا رسیده است.
در رویداد راه اندازی روز چهارشنبه در پنوم پن، پایتخت این کشور، Chea Serey، مدیر کل بانکداری در بانک ملی کامبوج، ابراز امیدواری کرد که این پول الکترونیکی در جلوگیری از شیوع Covid-19 کمک‌کننده باشد.

وی گفت: «امیدوارم فعالیت رسمی سیستم Bakong امروز به ارتقا رفاه اجتماعی و همچنین جلوگیری از شیوع بیماری همه‌گیری از طریق تسهیل پرداخت الکترونیکی کمک کند.»

پول الکترونیکی Bakong در واقع از روی نام یک معبد باستانی برجسته در این کشور اقتباس شده است. و شرکت فناوری مالی ژاپن Soramitsu Co در طراحی این سیستم مشارکت داشته است.

بانک مرکزی استفاده آزمایشی خود را از ژوئیه سال گذشته آغاز کرد. تاکنون حدود ۲۰ مؤسسه مالی در این پروژه شرکت کرده‌اند که ده‌ها مؤسسه دیگر نیز در آینده به آنها ملحق می‌شوند.

کاربران برنامه تلفن همراه می‌توانند با اسکن کدهای QR یا ضربه زدن روی شماره تلفن‌ها، از طریق کیف پول الکترونیکی خود پرداخت و انتقال پول را انجام دهند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41860
دکمه بازگشت به بالا