ایستگاه خبر

اعتراف جوزف آبل به مشارکت در کلاهبرداری ۷۲۲ میلیون دلاری رویه پانزی Bitclub

به گزارش خبرگزاری theblockcrypto،‌ جوزف آبل ۵۰ ساله، به مشارکت در شبکه Bitclub، یک رویه پانزی با ارزش حداقل ۷۲۲ میلیون دلار، اعتراف کرد و مجرم شناخته شد.

طبق اعلامیه منتشر شده از اداره خدمات درآمد داخلی آمریکا، این فرد عرضه و فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده در ارتباط با این رویه پانزی را تأیید کرد و پذیرفت. وی از طریق یک تماس تصویری، پیش از انجام قضاوت به جرم خود اعتراف کرد. همچنین به یک اتهام دیگر مربوط به شرکت در اظهار نامه مالیاتی دروغین و عدم گزارش تقریبا ۱ میلیون دلار از درآمد خود در سال ۲۰۱۷، اعتراف کرد.

شبکه Bitclub از آوریل ۲۰۱۴ تا دسامبر ۲۰۱۹ فعالیت می‌کرد. این شرکت در طول این بازه ۵ ساله، در ازای سهم‌‌های جعلی از استخر‌های استخراج دروغین از سرمایه‌گذاران تقاضای پول می‌کرده است و مشابه با شبکه‌های هرمی، به این سرمایه‌گذاران برای استخدام اعضای جدید پاداش می‌داده است. جوزف آبل، این سهم‌ها را علیرغم آگاهی به عدم ثبت رسمی شبکه و اپراتور‌های آن در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، اقدام به ایجاد و فروش این سهم‌‌ها کرده است.

این مرد کالیفرنیایی به ۵ سال زندان و ۲۵۰ هزار دلار جریمه محکوم شد. حکم وی از ژانویه ۲۰۲۱ به اجرا گذاشته می‌شود.

در ماه جولای یک برنامه‌نویس رومانیایی به نام سیلویو بالاچی به جرم اقدام به دستکاری آمار فعالیت استخراج وب‌سایت و همچنین توسعه این شبکه پانزی، مجرم شناخته شد و به حکم مشابهی محکوم شد.

بیشتر بدانیم: آیا BitClub اسکم است؟

https://coiniran.com/?p=41034
دکمه بازگشت به بالا