ایستگاه خبر

پایان خدمات صرافی Bybit به کاربران انگلیسی

صرافی رمز ارز Bybit در بیانیه ای از توقف خدمات‌رسانی به مشتریان انگلیسی خود از تاریخ ۳۱ مارس خبر داد. علت این اقدام وضع قوانین نظارتی جدید در حوزه‌ی مشتقات رمزنگاری اعلام شده است.

صرافی Bybit ضمن درخواست از مشتریان انگلیسی خود برای لغو معاملات در حال اجرا و برداشت موجودی حساب‌ها تا پایان ماه جاری، در اعلامیه‌ی خود نوشته است: «در راستای همکاری با مرجع راهبرد امور مالی انگلستان FCA، برای ممنوعیت مشتقات رمزنگاری، این صرافی قادر به ادامه‌ی خدمت رسانی به مشتریان انگلیسی خود نخواهد بود.»

پیشنهاد مطالعه: معرفی صرافی یونی سوآپ و توکن UNI

مشتقات به ابزارهای مالی خاصی اطلاق می‌شود که قیمت یک دارایی اساسی، برای نمونه رمز ارزها، را ردیابی می‌کنند. با خرید مشتقات کاربران رمز ارزی در اختیار نخواهند داشت، با اینحال کاربرد روش لوریج یا اهرم در بین آنان مرسوم بوده و سود سرشاری نصیب آنها خواهد نمود.

با اینحال در اقدامی ناگهانی FCA در سال گذشته فروش مشتقات رمزنگاری اوراق قابل معامله در بورس یا ETN ها را ممنوع اعلام کرد. گفته می‌شود که به عقیده‌ی FCA محصولاتی از این قبیل به دلیل ماهیت ناپایدار زیرساخت‌های خود و همچنین عدم نیاز بازار به چنین مشتقاتی «برای خرده‌فروشان مناسب نبوده اند.»

پایان خدمات صرافی Bybit به کاربران انگلیسی

جزییات اعلام شده از سوی Bybit

اگرچه این مصوبه از ژانویه‌ی ۲۰۲۱ به مرحله‌ی اجرا درآمده است اما صرافی‌هایی از جمله Bybit خدمات پایه‌ی خود را به مشتریان بطور ناگهانی قطع نکردند. Bybit با ذکر این نکته که «هرگونه ایجاد حساب کاربری با شماره‌ها و IP انگلیس غیر ممکن خواهد بود» از پایان یافتن ارائه خدمات به مشتریان انگلیسی خود خبر داد.

Bybit از بزرگترین صرافی‌های فعال در حوزه‌ی رمز ارزها است که طبق داده‌های CoinGecko در روزهای گذشته بیش از ۱۱ میلیارد دلار تراکنش بین جفت‌های معاملاتی در آن رخ داده است. گزارش پایگاه تحلیلی SimilarWeb نیز خبر از محبوبیت صرافی Bybit بین کاربران جامعه‌ی رمز ارز  انگلستان می‌دهد، تا جایی که بیش از ۵٪ از بازدیدکنندگان این صرافی را افراد انگلیسی تشکیل می‌دهند.

با آنکه انتظار می‌رود این پایان کار برای مشتریان انگلیسی باشد اما Bybit خاطر نشان شد به رایزنی با مقامات نظارتی برای مرور گزینه‌های موجود برای افراد بومی ادامه خواهد داد.

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال چیست به زبان ساده

Source

https://coiniran.com/?p=44354
دکمه بازگشت به بالا