ایستگاه خبر

پیشنهاد Vitalik Buterin برای گرفتن کارمزد تراکنش توسط کیف پول ها

Vitalik Buterin، بنیان گذار اتریوم پیشنهاد داده که به منظور حمایت از توسعه دهندگان، برای انجام معاملات در کیف پول ها کارمزد gas منظور شود.

Vitalik Buterin یکی از بنیان گذاران اتریوم (ETH) در یک توییت پیشنهاد داده که به منظور حمایت از توسعه دهندگان اتریوم، برای انجام معاملات در کیف پول ها کارمزد gas منظور شود.

Gas واحد اندازه گیری کار محاسباتی عملیات تراکنش یا قرارداد های هوشمند در شبکه ی اتریوم است. انواع متفاوت تراکنش ها به حجم متفاوتی از gas نیاز دارند. Gas price مقدار ETH ای است که یک کاربر برای هر واحد gas در gwei پرداخت می کند. gas limit هم حداکثر مقدار gas ای که یک کاربر برای یک تراکنش پرداخت خواهد کرد را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: توسعه سازوکاری به نام Zether برای حفظ حریم خصوصی قرارداد هوشمند اتریوم

Buterin در توییتش گفت: «پیشنهاد می کنم که از پرداخت کارمزد اختیاری یا اجباری ۱ gwei/gas توسط مشتری یا توسعه دهندگان کیف پول برای ارسال txs به کیف پولشان، حمایت کنیم. ما سعی نمی کنیم چنین کارمزد هایی را حذف کنیم و تغییراتی را در پروتکل حمایت می کنیم که پرداخت کارمزد ها را تسهیل کند (مثلا توانایی انجام یکباره ی چندین پرداخت)».

Buterin تصویری گسترده تر از تغییرات پیشنهادی اش ارائه داد و گفت که افزایش هزینه gas کاربران به حدود ۷ درصد، باعث جذب سرمایه ی ۲ میلیون دلاری برای توسعه دهندگان کیف پول می شود. Buterin چنین توضیح داد: «برای روشن شدن موضوع، من از کارمزد ۱ gwei حمایت نمی کنم. من درمورد این نگرانی که بسیار مورد شکایت واقع می شود، یعنی سعی برای دور زدن کارمزد درصورت وجود، بحث می کنم».

پیشنهاد Vitalik Buterin برای گرفتن کارمزد تراکنش توسط کیف پول ها
Vitalik Buterin Proposes That Wallets Charge Gas Fee for Transactions/ Source

یک مفسر درمورد این موضوع گفت: «کیف پول بیت کوین Multibit این روش را آزمایش کرد و کاملا شکست خورد. کاربران تمایل ندارند برای چیزی که پیشتر رایگان بوده کارمزد پرداخت کنند. هیچکس این ارتقا را انجام نمی دهد. درنهایت کارمزد حذف شد بدون آنکه روش خوبی برای پرداخت جهت مهندسی و پشتیبانی پیدا شود و توسعه ی کیف پول متوقف شد».

بیشتر بخوانید: الگوریتم مقاوم اتریوم در مقابل ماشین های استخراج

پیشتر، Buterin اظهار داشت که با ساختن اتریوم برای حل محدودیت های بیت کوین تلاش می کند. او بیت کوین را با یک ماشین حساب ساده مقایسه کرد که تنها یک کار را به خوبی انجام می دهد؛ در حالیکه وی معتقد است اتریوم بیشتر شبیه به یک تلفن هوشمند است که می تواند تقریبا هر اپلیکیشنی را اجرا کند، از جمله یک ماشین حساب.

ماه گذشته، تیم توسعه اصلی اتریوم ارتقاهای قسطنطنیه و سن پترزبورگ را روی بلوک از قبل تعیین شده ۷۲۸۰ اجرا کردند. قسطنطنیه اجرا شد تا کارایی چندین بخش از پلتفرم را بهبود دهد؛ از جمله کاهش کارمزد ها برای برخی عملیات روی شبکه ی اتریوم.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source
https://coiniran.com/?p=28379
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x