ایستگاه خبر

سود چهار میلیون دلاری ویتالیک بوترین از سرمایه‌گذاری در دوج کوین

دوج کوین Dogecoin (DOGE / USD)، رمز ارز مبتنی بر میم، در ماه‌های اخیر هیاهوی زیادی را از سر گذرانده است. این امر تا حد زیادی بر قیمت این توکن هم تأثیرگذار بوده و به طرز چشمگیری در بازار رشد داشته است.

چندین سرمایه‌گذار اولیه این توکن میلیونر شده‌اند. اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری یک مرد نسبت به بقیه متفاوت بوده است. بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، اخیراً گفته خرید DOGE یکی از بهترین تصمیمات سرمایه‌گذاری او بوده است.

بوترین با فروش نیمی از دوج کوین خود ۴ میلیون دلار درآمد کسب کرده است

مؤسس اتریوم اظهار داشت که در سال ۲۰۱۶ وقتی این دارایی کریپتو به اندازه امروز محبوب نبوده، با ارزش ۲۵۰۰۰ دلار دوج خریداری کرده بود. وی اظهار داشت که در آن زمان، برای سرمایه‌گذاری در این دارایی کریپتو که به جز آرم سگ در جلوی آن جذابیت دیگری نداشته مردد بوده است.

اما Dogecoin بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو، از جمله او را شگفت‌زده کرده است، زیرا دارایی دیجیتال با رشد چشمگیری روبرو شد. بوترین گفت که او ۵۰ درصد از توکن‌های DOGE خود را فروخته و بیش از ۴ میلیون دلار سود کسب کرده است. وی همچنین اشاره کرد که این مبلغ به GiveDirectly، یک سازمان خیریه آفریقای شرقی اهدا شده است. او بیان کرد:

یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی که تاکنون انجام داده‌ام پایان یافت.

بوترین پشتیبانی از توکن‌های مبتنی بر میم را حمایت نمی‌کند

پس از انتشار خبر در مورد سرمایه گذاری بوترین در دوج کوین، برخی از توسعه‌دهندگان سایر توکن‌های مبتنی بر میم، به این امید که توکن‌های خود را تبلیغ کنند، سکه‌های خود را به کیف پول او ارسال کردند. بسیاری از توسعه‌دهندگان بیش از ۵۰ درصد از توکن‌های خود را ارسال کرده‌اند. با این حال، بوترین همانطور که انتظار داشتند پاسخ نداد. او اکثر سکه‌ها را سوزاند و بقیه را به مؤسسات خیریه اهدا کرد.

بسیاری از تأثیرگذاران و اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی، طرفدار دوج کوین هستند. اما قابل توجه‌ترین تأثیر از سوی بنیانگذار شرکت تسلا، ایلان ماسک رخ داده است. در اوایل این هفته، Coinbase، بزرگترین صرافی رمز ارز در ایالات متحده بر اساس سرمایه بازار، این توکن مبتنی بر میم را در پلتفرم خود فهرست کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: دوج کوین چیست؟ (DogeCoin)

 

Source

https://coiniran.com/?p=46013
دکمه بازگشت به بالا