ایستگاه خبر

مالک برج خلیفه دبی به دنبال راه‌اندازی پروژه توکنیزه کردن املاک است

اعمار، شرکت هلدینگ املاک و مستغلات اماراتی درصدد است یک پروژه‌ی آزمایشی برای توکنیزه کردن املاک میلیارد دلاری خود راه‌اندازی کند. این غول صنعت سخت و ساز، تملک بسیاری از آسمان‌خراش‌ها و مراکز خرید دوبی ازجمله برج خلیفه، کریک تاور و مارینا تاورز را در اختیار دارد.

آن‌طور که پیداست و مدیرعامل سوییس‌کام بلاک چین نیز بر آن صحه گذاشته، قرار است این پروژه در بستر پلتفرم Hedera Hashgraph توسعه و پیاده‌سازی شود. گفتنی است سوییس‌کام بلاک چین از جمله شرکت‌های فعال در حوزه بلاک چین و دفاترکل توزیع‌شده است که در سوییس و سایر کشورها‌ی همجوار، خدمات گسترده‌ای از توکنیزه کردن و تولیت دارایی گرفته تا فراهم‌سازی زیرساخت‌های بانکی ارائه می‌کند.

هلدینگ اعمار، علاوه بر آنچه پیش‌تر ذکر شد، مالک دوبی مال، مرکز خرید پرآوازه‌ی دبی نیز هست؛ مکانی باشکوه که در چهار طبقه ساخته شده و میزبان بیش از ۱۲۰۰ غرفه تجاری است. گفتنی است اعمار پیش‌تر اعلام کرده بود که توانسته ظرف ۱۰ سال اخیر، بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی را به ارزش تقریبی ۲۴ میلیارد دلار به فروش برساند.

گفتنی است این اولین باری نیست که هلدینگ اعمار، اقدام به راه‌اندازی یک پروژه‌ی بلاک چینی می‌کند. این شرکت پیش‌تر دست به توسعه‌ی یک اپ پاداش‌دهی مبتنی بر بلاک چین به نام EMR Platform زده بود. این اپ، دارای توکن‌هایی است که کاربران می‌توانند از آن‌ها برای خرید و پرداخت هزینه‌های خود در فروشگاه‌ها و هتل‌های متعلق به هلدینگ اعمار استفاده کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=39915
دکمه بازگشت به بالا