ایستگاه خبر

ذخایر بیت‌کوین صرافی Coinbase به کمترین میزان خود از سال ۲۰۱۷ رسید

در روزهای گذشته شاهد نوسان بیت‌کوین بین دو خط مقاومت و حمایت مهم بوده‌ایم، این رفتار قیمتی مطلوبی درمقایسه با یک روند قیمتی ثابت است. داده‌های جدید خبر از افت بی‌سابقه‌ی ذخایر بیت‌کوین صرافی Coinbase می‌دهند که به کمترین میزان خود از دسامبر ۲۰۱۷ رسیده‌اند. بررسی میزان بیت‌کوین‌های موجود در صرافی‌ها همواره یکی از بهترین راه‌های پیش‌بینی حرکات آینده‌ی بازار بوده است.

افت ذخایر بیت‌کوین در Coinbase

بالا بودن این عدد خبر از افزایش تعداد معاملات در صرافی‌ها می‌دهد. این یکی از شاخص‌های محبوب تریدرها و تحلیل‌گران برای پیش‌بینی نوسانات بالا در بازه‌ی زمانی نزدیک است. این داده‌ها از سوی شرکت تحلیلی معتبر Glassnode ارائه شده و نشان‌دهنده‌ی فروش بالای این دارایی دیجیتال است.

ذخایر بیت‌کوین صرافی Coinbase به کمترین میزان خود از سال 2017 رسید

تاثیرات احتمالی این رویداد بر قیمت بیت‌کوین

همان‌طور که اشاره کردیم این اتفاق می‌تواند عاملی مثبت بر قیمت بیت‌کوین باشد. با‌این‌حال Coinbase تنها یکی از این صرافی‌هاست و برای دست‌یابی به‌ یک نتیجه‌ی معبتر، لازم است تا داده‌های بیشتری از سایر پلتفرم‌ها تجمیع شود.

اطلاعاتی که از سوی یکی دیگر شرکت‌های تحلیلی به‌نام CryptoQuant گزارش شده است نیز حاکی از کاهش سطح بیت‌کوین موجود در کیف‌پول صرافی‌ها است، این روند نزولی از ۲۶ جولای سال جاری آغاز شده است.

در نمودار زیر رابطه‌ی معکوس بین این شاخص و قیمت بیت‌کوین جهت تایید بیشتر این بازار گاوی ارائه‌ شده است.

ذخایر بیت‌کوین صرافی Coinbase به کمترین میزان خود از سال 2017 رسید

علی‌رغم وجود شاخص‌های گاوی اخیر، به تریدرها توصیه می‌شود که با هشیاری رفتار قیمتی و تحولات فعلی را دنبال کرده و امیدوار باشند تا بیت‌کوین اندیکاتور میانگین متوسط ۲۰۰ روزه‌ی خود را حفظ کند.

پیشنهاد مطالعه: چگونه اندازه پوزیشن معاملاتی را محاسبه کنیم؟ سایز پوزیشن چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=47322
دکمه بازگشت به بالا