ایستگاه خبر

جریمه تاخیر پرواز خود را با بیت‌کوین دریافت کنید!

یک استارتاپ بلغاری برای جبران هرگونه تاخیری در پروازها به کاربران خود بیت‌کوین می‌دهد!

با کاهش پروازهای جهانی در اثر بحرانی پاندمی کرونا و با افزایش کنسلی و تاخیر پروازها یک استارتاپ در بلغارستان امکان دریافت خسارت تاخیر با بیت‌کوین را برای کاربران خود فراهم کرده است.

برنامه این شرکت که Colibra نام دارد، برای مسافرانی که پرواز آن‌ها تاخیری بیش از یک ساعت داشته‌ باشد، در دسترس است. این شرکت از زمان آغاز فعالیت خود در ماه ژوئن ۲۰۱۹ جریمه تاخیر در پروازها را با ارزهای فیات پرداخت می‌کرد اما اکنون گزینه دریافت خسارت با بیت‌کوین را نیز اضافه کرده است.

از آنجاییه که قیمت بیت‌کوین نوسانات زیادی دارد، کاربران می‌توانند انتخاب کنند که جریمه تاخیر پرواز آنها با قیمت بیت‌کوین در موقع خرید بلیط پرواز محاسبه شود و یا در تاریخ پرواز هزینه نسبت به قیمت بیت‌کوین محاسبه شود. برای مثال فردی که پروازهای زیادی دارد و هفته گذشته بلیطی را خریداری کرده است، می‌تواند هزینه تاخیر خود را با نسبت قیمت  بیت‌کوین در آن زمان ( ۱۱ هزار دلار) دریافت کند. در این صورت اگر پرواز این مسافر با تاخیر مواجه شود، او می‌تواند بیت‌کوین دریافتی خود را با قیمت ۱۲ هزار دلار بفروشد!

به گزارش کوین‌تلگراف، برنامه Colibra تضمین کرده است که فارغ از دلایل تاخیر پرواز، برای هر پرواز با تاخیر بیش از یک ساعت جریمه را به کاربران خود پرداخت خواهد کرد.

در اتحادیه اروپا شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند که برای پروازهایی با تاخیر بیش از ۳ ساعت جریمه پرداخت کنند. برنامه Colibra با دریافت خسارت پروازهایی با تاخیر بیش از سه ساعت منابع مالی طرح خود را جمع آوری می‌کند. طبق اطلاعات شرکت، شانس تاخیر ۹۰ دقیقه ای سی برابر بیشتر از تاخیر ۳ ساعته است. به همین دلیل آنها معتقدند در این صورت مسافران دفعات بیشتری جریمه تاخیر دریافت می‌کنند.

در فرانسه شرکت  AXA  نیز به طور مشابه جریمه تاخیر بیش از دو ساعت در پروازها را با یک برنامه مبتنی بر بلاک‌چین پرداخت می‌کند. در اثر پاندمی کرونا تعدا پروازها در دنیا بسیار کاهش یافته است. این باعث شده تا شرکت‌های بسیاری سعی در افزایش کیفیت خدمات پروازی کنند.

بیشتر بخوانیم: دیفای و سرمایه‌گذاری مبتنی بر توکن

https://coiniran.com/?p=40761
دکمه بازگشت به بالا