ایستگاه خبر

سکوت رئیس جمهور السالوادور درخصوص بیت‌کوین‌های ناپدید شده از کیف‌پول Chivo شهروندان!

براساس آنچه در نشریه‌ی The New Scientist منتشر شده است شهروندان السالوادور در رخدادی ­توجیه‌ ناپذیر شاهد ناپدید شدن بیت‌کوین از کیف‌پول‌های Chivo خود هستند. شمار این کاربران تاکنون به ۵۰ نفر رسیده است.

El Comisonado، یکی از کاربران توئیتر، به نشریه‌ی The New Scientist گفته است که دولت السالوادور تاکنون پاسخی به این رویداد نداده و از تایید آن امتناع ورزیده است. وی افزود:

«مردم خواهان پاسخی شفاف از سوی دولت هستند، برخی از افراد ماه‌ها درانتظار بازگشت پول خود به‌سر می‌برند.»

نشریه‌ی The New Scientist مدعی شد این مشکل توسط یکی از اعضای پلیس ملی و یک صاحب‌نظر رمزنگاری نیز تجربه شده است. این صاحب‌نظر که Rogzy نام دارد معتقد است که Chivo از امنیت مناسبی برخوردار نبوده و از آنجا که کدهای آن منبع باز نیست امکان تایید سلامت آن وجود ندارد. El Comisionado نیز در ادامه بیان داشت که عدم شفافیت Chivo موجب استفاده‌ی بسیار پایین کاربران از این کیف‌پول شده است.

لازم به ذکر است که این نخستین مانع رئیس جمهور نجیب ابوکیله در مسیر استقبال از رمز ارزها در کشورش نبوده است.

سرگذشت بیت‌کوین در السالوادور

ابوکیله نخستین بار طرح استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی در کشورش را در کنفرانس بیت‌کوین میامی ۲۰۲۱ عنوان کرد. این طرح از آن زمان مخالفت‌های بسیاری را برانگیخته و حتی واکنش شدید شهروندان را دراعتراض با این قانون سخت‌گیرانه درپی داشت. موج این انتقادها به شماری از متعبرترین موسسات مالی جهان ازقبیل بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول نیز رسید.

با این‌حال ابوکیله با اتخاذ یک موضع مقتدرانه به‌خوبی توانست رویکرد ماکسیمالیستی‌اش را به بیت‌کوین و وضع قوانین مربوط به آن نشان دهد. در همین راستا Mario Gomez، یکی از افرادی که آشکارا به سیاست‌های بیت‌کوین ابوکیله اعتراض می‌کرد، در اوایل سال جاری بدون حکم دستگیر شد.

پیشنهاد مطالعه: ماکسیمالیسم بیت‌کوین چیست؟ (Bitcoin Maximalism)

Source

https://coiniran.com/?p=48947
دکمه بازگشت به بالا