ایستگاه خبر

قیمت بیت کوین از ۹۰۰۰ دلار عبور کرد، بازار رمز ارزها سبزپوش شد!

قیمت بیت کوین با ادامه‌ی روند صعودی با رشدی ۱۷ درصدی از ۹۰۰۰ دلار گذشت. طبق داده‌های نمودار معاملاتی در وبسایت TradingView.com قیمت ببیت کوین (BTC) از روز ۱۳ مارس که به ۳۸۵۰ دلار رسید، رشدی ۱۳۰ درصدی داشته و بدین ترتیب بهترین بازدهی را نسبت به دارایی‌های دیگر طی سال ۲۰۲۰ ثبت کرده است. در تصویر زیر بازدهی بیت کوین (BTC) با رنگ نارنجی، طلا با رنگ زرد، نفت با رنگ مشکی و شاخص S&P500 با رنگ آبی مشخص شده است.

2020 04 30 091649 min

به دنبال اقدامات پیشگیرانه‌ی دولت‌ها در همه‌گیری ویروس کرونا قیمت بیت کوین کاهش یافت و تا ۳۸۵۰ دلار نیز سقوط کرد. دیگر بازارها نیز با کاهش فاصله‌گذاری اجتماعی در حال بهبود هستند. با این وجود به نظر می‌رسد نصف شدن پاداش استخراج (هاوینگ) بیت کوین طی روزهای آتی پیش‌راننده‌ی اصلی این افزایش قیمت باشد. هاوینگ هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد و طی آن پاداش استخراج بیت کوین نصف می‌شود تا عرضه‌ی آن متناسب گردد.

با افزایش قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته چانگ‌ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، اعلام کرد حجم معاملات این صرافی به رکورد جدید ۱۱ میلیارد دلار رسیده است. با این حال صرافی‌های بسیاری از جمله کوین بیس و بیتمکس در نتیجه‌ی این افزایش حجم معاملات دچار مشکل شدند.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38551
دکمه بازگشت به بالا