ایستگاه خبر

PayJoin حریم خصوصی تراکنش‌های بیت کوین را به بالاترین حد ممکن می‌رساند

BTCPay یک ابزار منبع‌باز و محبوب برای پذیرش پرداخت‌های بیت کوین است که از PayJoin برای حفظ حریم خصوصی تراکنش‌ها بهره می‌گیرد. PayJoin که به آن P2EP نیز گفته می‌شود روشی نسبتا جدید برای ارسال خصوصی تراکنش‌های بیت کوین است و نسبت به روش CoinJoin بهتر از حریم خصوصی کاربران محافظت می‌کند.

نسخه‌ی اولیه حریم خصوصی P2EP روی BTCPay روز گذشته منتشر شد. این کار در چند ماه گذشته توسط Blockstream پشتیبانی مالی شده است. سامسون ماو، مدیر استراتژی بلاک استریم در اینباره گفت: «امیدواریم با تسریع در پذیرش P2EP بتوانیم حریم خصوصی و قابلیت معامله بیت کوین را بهبود بخشیم. اگر تعدادی کافی از کیف پول‌ها و مشاغل از این شیوه پشتیبانی کنند به گستره‌ی وسیعی از حریم خصوصی مالی می‌رسیم.»

در حال حاضر CoinJoin اصلی‌ترین ابزار حفظ حریم خصوصی است و توسط کیف پول‌های Wasabi و Samourai مورد استفاده قرار می‌گیرد. CoinJoin به افراد امکان می‌دهد چندین معامله را با یکدیگر مخلوط کنند تا امکان ردیابی معاملات به حداقل برسد. هرچند این روش به حفظ حریم خصوصی کاربران بیت کوین کمک می‌کند، می‌توان به آسانی انجام آن را روی بلاک چین مشاهده کرد. به گفته‌ی Paul Sztorc کار CoinJoin شبیه ماسک زدن به هنگام ورود به یک مرکز تجاریست.

مزیت اصلی PayJoin نسبت به CoinJoin این است که ظاهر معاملات در زمان استفاده از P2EP روی بلاک چین تغییری نمی‌کنند و مانند سایر معاملات معمولی به نظر می‌رسند. این کار موجب شکست فناوری تحلیل و ردیابی معاملات بلاک چین می‌شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38275
دکمه بازگشت به بالا