ایستگاه خبر

آیا بیت کوین به‌عنوان ذخیره ارزش، طلا را پشت سر خواهد گذاشت؟

طی مصاحبه ای با CNBC،  آنتونی اسکاراموچی از شرکت اسکای‌بریج (Skybridge) اظهار داشت که بیت کوین (BTC / USD) در سال‌های آینده جایگزین طلا به عنوان ذخیره ارزش خواهد شد.

وی افزود اگرچه وضعیت فعلی بیت کوین خوب به نظر نمی‌رسد ، اما وقتی این ارز دیجیتال در جهان به‌طور گسترده‌تری پذیرفته شود، سرمایه‌گذاران هم سطح نوسانات را می‌پذیرند.

بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین رقم 63،000 دلار در آوریل، ارزش واقعی خود را اعلام کرد. این رمز ارز در حال حاضر حدود 33000 دلار معامله می‌شود، اما ارزش فعلی هنوز 10 درصد بیشتر از ارزش آن در ابتدای سال است.

اسکاراموچی اعتراف کرد که بیت کوین چند هفته بسیار سخت را پشت سر می‌گذارد، اما ایلان ماسک را مقصر برخی از مشکلات آن می‌داند. به گفته وی، توییت‌های بنیانگذار تسلا مردم را از سرمایه‌گذاری در این دارایی دیجیتال ترسانده است.

دارایی‌های رمز ارز هنوز در مراحل اولیه پذیرش قرار دارند

اسکاراموچی، رئیس سابق ارتباطات کاخ سفید، می گوید شرکت سرمایه‌گذاری اسکای‌بریج که وی تأسیس کرده حدود 500 میلیون دلار بیت کوین دارد. وی اظهار داشت که نوسانات زیاد بیشتر به این واقعیت مربوط می‌شود که این دارایی کریپتو هنوز در مراحل اولیه پذیرش است.

وی بیت کوین را با آمازون مقایسه کرد که قیمت سهام آن در طول سال‌ها به شدت تغییر کرده است. و گفت:

اگر در سال 1997 به زمان عرضه اولیه سهام آمازون برگردید، اگر 10.000 دلار از آن سهام را در IPO خود داشته باشید، اکنون 24 میلیون دلار ارزش دارد.

اما منتقدان همچنین استدلال کرده‌اند که بیت کوین با سهام قابل مقایسه نیست زیرا ارزش اولیه ذاتی ندارد. اسکاراموچی همچنان مصمم است که قیمت و پذیرش این رمز ارز در آینده چند برابر خواهد شد، و بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش جایگاه ویژه‌ای خواهد داشت.

وی گفت، براساس تحقیق انجام شده توسط گروه تحقیقاتی اسکای‌بریج، حدود 125 میلیون کاربر بیت کوین در جهان وجود دارد. وی معتقد است که تا سال 2025 حداقل یک میلیارد کاربر وجود خواهد داشت.

 

پیشنهاد مطالعه: کتاب کوچک بیت کوین (بخش ۱): قیمت بیت‌کوین

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا