ایستگاه خبر

طولانی‌ترین دوره‌ی منفی تنظیم سختی استخراج برای بیت‌کوین در ۱۰ سال گذشته رقم خورد

شبکه‌ی بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش ۵ درصدی سختی استخراج روبرو بوده است. این نخستین باری است که بلاک‌چین این رمز ارز در ۱۰ سال گذشته، یک دوره‌ی پیوسته و منفی تنظیم سختی شبکه را تجربه می‌نماید.

چهار تنظیم متوالی منفی سختی شبکه‌ برای بیت‌کوین

یکی از ویژگی‌های بلاک‌چین بیت‌کوین تنظیم خودکار سختی آن براساس تعداد ماینرهای موجود در شبکه برای حل محاسبات موجود است. در حالت کلی شبکه‌ی بیت‌کوین پس از استخراج هر ۲۰۱۶ بلاک (حدودا هر دو هفته) عملیات محاسباتی شبکه را آسان‌تر یا دشوارتر می‌نماید.

اقدامات نظارتی اخیر در کشور چین اکثر ماینرها را مجبور کرد تا از کسب و کار خود دست بکشند. تا زمانی که این ماینرها مکان جدیدی برای استقرار و ادامه‌ی فعالیت خود پیدا نکنند، شبکه‌ی بیت‌کوین دچار اختلال خواهد شد. درنتیجه، در چند هفته‌ای که گذشت نرخ هش شبکه‌ بیش از ۵۰ درصد سقوط نموده است.

مکانیزم تنظیم خودکار بیت‌کوین در این مدت چندین مرتبه فعال شده و از سختی استخراج کم کرده است. در آخرین تنظیم سختی که سوم جولای رخ داد، شدیدترین افت سختی استخراج بیت‌کوین در تاریخ رقم خورد.

طبق داده‌های سایت btc.com، شبکه‌ی بیت‌کوین بار دیگر در این هفته با یک کاهش سختی ۴.۸۱ درصدی مواجه شد. این چهارمین تنظیم متوالی منفی سختی است و بلاک‌چین این رمز ارز به چنین فرآیندی عادت ندارد.

طولانی‌ترین دوره‌ی منفی تنظیم سختی استخراج برای بیت‌کوین در 10 سال گذشته رقم خورد

درواقع آخرین باری که چنین تنظیم منفی سختی (۴ بار یا بیشتر) در شبکه‌ی بیت‌کوین رخ داده است، نوامبر ۲۰۱۱ یعنی ده سال پیش بوده است. اما در آن زمان بلاک‌چین این رمز ارز توانست بیش از ۵۶ تنظیم پیوسته و مثبت سختی را از در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ تجربه و این فرآیند را جبران کند.

با افت سختی شبکه‌ی اخیر، شاخص تاریخی این معیار به پایین‌ترین حد خود در یک دوره‌ی یک‌ ساله یعنی ۱۴T رسیده است.

طولانی‌ترین دوره‌ی منفی تنظیم سختی استخراج برای بیت‌کوین در 10 سال گذشته رقم خورد

بروزرسانی نرخ هش

همان‌گونه که می‌دانیم نرخ هش شبکه‌ی بیت‌کوین پس از محدودیت‌های اعمال شده در چین به پایین‌ترین حد خود (۶۸ اگزاهش در ثانیه) در بازه‌ی زمانی دوساله رسید.

با مهاجرت ماینرها به نقاط دیگر جهان و به‌ویژه کشورهای غربی، شرایط با یک بهبود ۵۰ درصدی همراه بوده است. نرخ هش بیت‌کوین درحال حاضر تقریبا ۱۰۰ اگزاهش در ثانیه است.

پیشنهاد مطالعه: وضعیت حال حاضر بازار بیت کوین: رشد قیمت یا کاهش قیمت؟ – تحلیل آن‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=46624
دکمه بازگشت به بالا