ایستگاه خبر

تراکنش جعلی بیت‌کوین قربانی گرفت

طبق گزارشی که در روز سه شنبه توسط نشریه‌ی South China Morning Post منتشر شده، دو شیاد از طریق تراکنش جعلی بیت‌کوین اقدام به کلاهبرداری از دو قربانی ۳۳ و ۳۱ ساله نمودند. این شیادان که خود را به‌عنوان فروشنده‌ی بیت‌کوین معرفی کردند، موفق به سرقت ۳.۸۵ میلیون دلار هنگ کنگ (معادل ۴۹۵ دلار آمریکا) از قربانیان شدند.

از جعل تا سرقت

قربانیان این حمله که کارمندان یک صرافی هستند برای خرید بیت‌کوین با پول نقد به فروشگاهی در Tin Hau رفته بودند. در آنجا بود که فردی واسطه، که هویتش فاش نشده، خریداران را به فروشندگان جعلی بیت‌کوین معرفی نمود.

یکی از کلاهبرداران بلافاصله پس از دریافت وجه نقد به بهانه‌ی انجام کارهای اداری تراکنش از فروشگاه خارج شد. در اظهارات کاراگاه مسئول این پرونده آمده است:

«وجوه نقد پیش از آنکه یکی از کلاهبرداران آن را از فروشگاه خارج کند شمارش شده بود.»

اما غیبت یکی از «خریداران» برای مدتی طولانی شک فروشندگان را برانگیخت. درحالی که قربانیان سعی در یافتن فرد متواری با پول‌هایشان و گزارش آن به پلیس بودند، شریک وی نیز اقدام به فرار نمود.

دیری نپایید که خریدار جعلی دستگیر و به مقامات اجرای قانون تحویل داده شد. اگرچه مظنون در اتاق بازجویی بسر می‌برد، اما شریک وی که پول‌ها را در اختیار دارد همچنان فراری است.

تراکنش جعلی بیت‌کوین قربانی گرفت

بیت‌کوین‌های جعلی در کمین هستند

محبوبیت روزافزون بیت‌کوین و ارزش صعودی آن باعث شده است تا شیادان راه‌های تازه‌ای برای غارت و کلاهبرداری از قربانیان کشف کنند. شمار این حملات به حدی بالا است که تنها در هنگ کنگ چندین مورد تراکنش و قرارداد جعلی بیت‌کوین گزارش شده است.

طیف این حملات تنها به تراکنش‌های جعلی محدود نبوده است، برای نمونه در ماه ژانویه کلاهبرداران اقدام به فروش یک دوز واکسن Covid-19 به مبلغ ۱۰۰۰ دلار در دارک وب کرده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=44854
دکمه بازگشت به بالا