ایستگاه خبر

استخراجگران بیت کوین در استان یوننان با محدودیت نیروی برق مواجه شدند

گزارش‌ها از انجمن ارزهای دیجیتال چین حاکی از آن است که مقامات استان یوننان چین ممکن است دسترسی استخراجگران بیت کوین به شبکه برق منطقه‌ای را محدود کند.

در تاریخ ۳۰ نوامبر، روزنامه‌نگار بلاکچین مستقر در چین، کالین وو در توییتر خود نوشت که مقامات بائوشان به تولیدکنندگان برق دستور داده‌اند تا از تأمین برق برخی از استخراجگران شهر جلوگیری کنند.

چندین استخراجگر به وو گفتند که بائوشان، یوننان، جایی که معادن کریپتوی چین در آن واقع شده است، در تاریخ ۳۰ نوامبر ممنوعیت قانونی را دریافت کرد و به نیروگاه‌ها اعلام کرد که جریان برق لازم را متوقف کند. یوننان پس از سیچوان و سین کیانگ سومین مکان بزرگ استخراج کریپتو در چین است.

بائوشان در استان یوننان است. یوننان بعد از سیچوان و سین کیانگ با توجه به نرخ هش BTC سومین استان بزرگ چین برای استخراج است. به نظر می‌رسد این ممنوعیت به طور تصادفی همزمان با کاهش ۲۴ ساعته نرخ هش جهانی بوده است، اگرچه هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این دو واقعه مستقیماً به یکدیگر مرتبط هستند.

در موضوع خود، وو آنچه را که به نظر می‌رسد نسخه اسکن شده‌ای از اسناد رسمی صادر شده به تولیدکنندگان برق است، به اشتراک گذاشت.

وو درباره حد ارزیابی تأثیر این حادثه هشدار داد. وی با بیان اینکه آنچه احتمالاً باعث این ممنوعیت شده است، گفت: «بیشتر به خاطر منافع اقتصادی بود تا فشار سیاسی». وی افزود: «نگرش شرکت‌های برق محلی چین نسبت به استخراج کریپتو اغلب تغییر می‌کند.»

اولین بار نیست که وو از تغییر موضع مقامات یوننان در برابر کارگران پاداش خبر می‌دهد. در ماه ژوئن، وو گزارش داد که مقامات منطقه دستور داده اند ۶۴ عملیات استخراج غیرمجاز را متوقف کنند.

در ماه آوریل، مقامات یوننان در حال کنترل مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال بودند. شبکه ایالتی یوننان در ۱۳ آوریل سندی صادر کرد و خواستار پاکسازی و اصلاح منبع تغذیه غیرمجاز مستقیم از نیروگاه‌ها به تأسیسات استخراج ارز دیجیتال شد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42391
دکمه بازگشت به بالا