ایستگاه خبر

پذیرش گسترده بیت کوین : جنبه‌های خوب و بد بیت کوین نسبت به پول فیات

هاوینگ بیت کوین بدون شک یکی از پرتوجه‌ترین رویدادهای فضای رمزارز امسال بود. پذیرش گسترده بیت کوین سویه‌های مثبت و منفی خود را دارد.

نمای کلی‌ای از بیت کوینِ پساهاوینگ

چهارچوب زمانی چهار ساعته BTCUSD نشان می‌دهد که هاوینگ در قیمت ۸،۵۱۵ دلار اتفاق افتاده است که از افزایش قیمت بیت کوین خبر می‌داد. با این حال، هاوینگ بیت کوین تحت تأثیر اثرات مخرب کروناویروس قرار گرفت و سرمایه‌گذاران را ترساند. آنها شروع به نقد کردن سرمایه‌شان کردند که منجر به کاهش BTCUSD شد. پس از آن البته روند حرکت بیت کوین خیلی زود رو به بهبود رفت و ۱۶ بخش معاملاتی همچنان ادامه داشتند. در ۱۵ مه، بیت کوین به  مبلغ ۹،۸۷۰ دلار رسید. با قیمت‌های فعلی، ارزش بیت کوین پس از هاوینگ بیش از ۱۲ درصد افزایش یافته است. با این حال، اکنون در مرحله تحکیم قرار دارد.

جوانب مثبت و منفی در مورد پذیرش گسترده بیت کوین

ابتدا با جوانب مثبت شروع می کنیم: همه‌گیری کروناویروس اقتصاد را به بن بست کشاند. کارخانه ها تعطیل شدند و میلیون ها نفر در سراسر جهان شغل خود را از دست دادند. بانک های مرکزی به چاپ پول با سرعتی بی‌سابقه متوسل شدند. بانک مرکزی آمریکا هر روز ۱۲۵ میلیارد دلار چاپ می‌کند. این باعث می شود ارزش پول در دراز مدت به شدت کاهش یابد. اینجاست که کالاهایی مانند طلا، نقره و ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین ارزشمند شوند.

 جوانب منفی: بیت کوین بسیار بی ثبات است. و نمی‌توان هیچ تضمینی در برای روند قیمتی آن در نظر گرفت. و می‌تواند تا نزدیکی‌های صفر هم کاهش یابد. فعالیت های وب سیاه برای پیگیری اگر معاملات از طریق بیت کوین انجام می‌شود که از نظر نمایی چالش برانگیز است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39208
دکمه بازگشت به بالا