ایستگاه خبر

تحقیقات نشان می دهد ۵۴٪ از تراکنش های بیت کوین (BTC) نقص حریم خصوصی دارند

تصویر کلی حریم خصوصی در بیت کوین اخیرا امیدوارکننده تر به نظر می رسد. با این حال، هنوز یک نقص امنیتی بزرگ در استفاده مجدد از آدرس های بیت کوین به چشم می خورد.

تصویر کلی حریم خصوصی در بیت کوین اخیرا امیدوارکننده تر به نظر می رسد. از زمان معرفی شبکه ی لایتنینگ بیت کوین،که اجازه می دهد تراکنش ها در شبکه ی پرداخت لایه دوم انجام شوند، بهبود چشمگیری در حریم خصوصی بیت کوین ایجاد شده است. کیف پول هایی همچون Samourai Wallet و Wasabi Wallet ویژگی ZeroLink و دیگر ویژگی های حریم خصوصی را به کیف پول هایشان اضافه کرده اند. با این حال، هنوز یک نقص امنیتی بزرگ در بیت کوین که در ۵۴٪ از تراکنش ها به چشم می خورد، وجود دارد. این مشکل به استفاده مجدد از آدرس ها بر می گردد.

بیشتر بخوانید: مطالعه آزمایشگاه کسپرسکی افزایش ۱۳ درصدی خرید با بیت کوین را نشان می دهد

وبسایت Oxt.me با استفاده از نسبت “(UTXO های ساخته شده – آدرس های جدید)/UTXO های ساخته شده”، آدرس هایی که مجددا استفاده شده را محاسبه کرده است. آنها با آدرس هایی که در یک دوره خاص استفاده شده اما در آن زمان ایجاد نشده اند، این محاسبات را انجام داده اند.

طبق نمودار زیر، نقطه اوج مربوط به فوریه ۲۰۱۳ است که ۷۷.۶۳٪ از آدرس ها، آدرس هایی بوده اند که پیشتر استفاده شده بودند. این آمار به ۴۱.۳۴٪ در دسامبر ۲۰۱۷ کاهش یافته است. یک افزایش ناگهانی در جولای ۲۰۱۵ دیده می شود که احتمالا ناشی از «تست استرس» در این ماه است.

تحقیقات نشان می دهد ۵۴٪ از تراکنش های بیت کوین (BTC) نقص حریم خصوصی دارند

از دسامبر ۲۰۱۷ آدرس های بیت کوین بسیار بیشتر مورد استفاده مجدد قرار گرفته اند. در مارس ۲۰۱۹، این مقدار به ۵۳.۵۷٪ کل آدرس هایی که پیشتر استفاده شده اند می رسد.

بیشتر بخوانید: پیشنهاد تغییر اندازه بلاک و احتمال مرگ بیت کوین یا قوت گرفتن شبکه ی لایتنینگ

چرا استفاده مجدد از آدرس های بیت کوین مخرب است؟

استفاده مجدد از آدرس بیت کوین باعث ضعیف شدن حریم خصوصی، برای نه تنها شخصی که آدرس پیشین را مورد استفاده مجدد قرار می دهد، بلکه کاربرانی که با این آدرس ها ارتباط برقرار می کنند را نیز تهدید می کند. اگر یک خرابکار بتواند از طریق یکی از تراکنش ها با شناسایی هویت واقعی پشت آن ارتباط بگیرد، خواهد توانست تمام دیگر پرداخت های فرستاده شده برای این آدرس را نیز دریافت کند و به آدرسی مشابه ارسال نماید. شاید استفاده از عبارت «صورتحساب بیت کوین» به جای «آدرس بیت کوین» از مقایسه ی ناخودآگاه این آدرس ها با آدرس های سنتی جلوگیری کند.

فوربز گزارش داد که پروژه ی Veriblock که از تراکنش های OP_RETURN بیت کوین برای ارائه امنیت بیشتر استفاده می کند، ۲۰٪ معاملات روزانه ی بیت کوین را به خود اختصاص داده است. بسیاری از تراکنش های لیست شده به این واقعیت اشاره داشتند که سیستم Veriblock چندین بار از آدرس ها برای فعالیت های proof-of-proof استفاده می کند. برای مثال این آدرس تا زمان نگارش این مطلب ۹۸ بار مورد استفاده مجدد قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: چشم انداز درآمد استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) پس از روند نزولی ۱۹ ماهه

روند استفاده مجدد از آدرس ها در شبکه ی بیت کوین از حدود هفت یا هشت ماه قبل از شروع کار Veriblock معکوس شد و تاثیر قابل توجهی در شبکه ی بیت کوین نداشته است. این احتمال وجود دارد که تغییر روند اولیه، مربوط به کاهش شدید هجوم کاربران جدید در واکنش به ترکیدن حباب بازار دارایی های رمز ارزی در این زمان بوده باشد.

طبق داده های منتشر شده توسط «LaurentMT»، احتمالا صرافی ها و دیگر کیف پول ها مرکز افزایش آدرس های چندبار استفاده شده پس از حباب ۲۰۱۷ هستند.

تحقیقات نشان می دهد ۵۴٪ از تراکنش های بیت کوین (BTC) نقص حریم خصوصی دارند

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source1 & Source2 & Image
https://coiniran.com/?p=28401
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x