ایستگاه خبر

نرخ تورم سالانه بیت‌ کوین تقریباً نصف میانگین جهانی پس از هاوینگ بیت‌کوین

ماتی گرینسپان، تحلیلگر کریپتو، خاطرنشان کرد: نرخ تورم سالانه بیت‌کوین در ماه مه، از ۳.۶۵٪ به ۱.۸٪ کاهش می‌یابد. هنگامی که هاوینگ بیت‌کوین تاریخ ۱۲ ماه مه به پایان برسد، نرخ تورم سالانه این رمزارز تقریباً نصف میانگین جهانی خواهد بود. همانطور که ماتی گرینسپان، تحلیلگر کریپتو، در تاریخ ۲۶ آوریل در صفحه توییترش نوشت، هنگامی که هاوینگ بیت‌کوین رخ دهد، تورم سالانه بیت‌کوین (BTC) از ۳.۶۵٪ به ۱.۸٪ می‌رسد. نرخ تورم سالانه جهانی برای سال ۲۰۱۹ معادل ۳.۴۱ درصد بوده و تاکنون برای سال ۲۰۲۰ تقریبا ۳.۵۶ درصد رسیده است.

گرچه بسیاری عقیده دارند که نرخ تورم پایین لزوماً باعث نمی‌شود خریداران جدید به بیت‌کوین بپیوندند، اما واقعیت این است که به محض وقوع هاوینگ بیت‌ کوین نرخ تورم این رمزارز – تقریباً ۲.۵٪ در زمان این خبر- هم پایین تر از میانگین جهانی و هم از طلا خواهد بود. به دنبال رکود ۱۳ مارس، بیت‌ کوین با سرمایه‌های مذکور ارتباط نزدیک‌تری پیدا کرد.

حصاری در برابر تورم

طبق گزارش Cointelegraph بیت‌کوین می‌تواند به‌عنوان محافظی در برابر تورمی که ایالات متحده ممکن است پس از اقدامات این دولت در واکنش به بحران مالی با آن روبرو شود، مورد استفاده قرار گیرد. اگر جهان شاهد افزایش تقاضا برای بیت‌ کوین باشد -هم با عرضه ثابت سکه و هم نرخ تورم پایین پس از هاوینگ- ممکن است مسیر این سرمایه دیجیتالی در آینده نزدیک صعودی‌تر باشد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38478
دکمه بازگشت به بالا