ایستگاه خبر

جی‌پی مورگان قیمت ۵۰ هزار دلاری بیت‌کوین را «ناپایدار» خواند

تحلیلگران شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی جی‌پی مورگان (JP Morgan) در بررسی اخیر خود به افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) اشاره نموده اند. آنان معتقدند تا زمانی که نوسانات بالا باشد قیمت فعلی این رمز ارز «ناپایدار» بنظر می ‌رسد.

بر اساس تحلیل جی‌پی مورگان قیمت ۵۰ هزار دلار یبیت‌کوین احتمالا مدت زیادی دوام نخواهد داشت.

اشاره‌ی جی‌پی مورگان به خرده فروشی

تیم از تحلیل گران شرکت مالی جی‌پی مورگان اظهار داشتند که سطح فعلی قیمت بیت‌کوین «ناپایدار» بنظر می ‌رسد.

در گزارشی که روز سه شنبه توسط استراتژیست بازار جهانی این شرکت یعنی نیکولاس پانیگیرتزوگلو و همکارانش منتشر شد به تاثیر اقدام سودجویانه ی برخی از سرمایه گذاران در افزایش قیمت بیت‌کوین اشاره شده است.

قیمت این رمز ارز دیروز به اوج تاریخی خود یعنی ۵۰ هزار دلار رسید و از آن زمان تا کنون توانسته است مرز ۵۱۵۲۵ دلار را نیز لمس نماید.

|| مطلب پیشنهادی: جی پی مورگان اولین رمزارز با پشتوانه بانکی را در آمریکا معرفی کرد ||

طبق تحلیل ارائه شده از سوی جی‌پی مورگان، ارزش بازار بیت‌کوین طی پنج ماه گذشته باوجود «سرمایه گذاری‌های اندک نهادها» با افزایش ۷۰۰ میلیارد دلاری روبرو بوده است. این اظهارات بطور مستقیم به فعالیت‌های غول دارایی دیجیتال یعنی شرکت Grayscale طیف وسیعی از دیگر سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در بیت‌کوین از سوی شرکت‌های تسلا، Mass Mutual و Guggenheim اشاره داشته است.

با اینحال این گزارش مجموع فعالیت این شرکت‌ها را تنها ۱۱ میلیارد دلار برآورد می‌کند. طبق این تحلیل دو دلیل ممکن برای این افزایش ارزش بازار عبارتند از:

  • عرضه ناهنجار بیت‌کوین که منجر به افزایش قیمت برای سرمایه گذاران «واقعی» و «سودجویانه» شده است،
  • سود خرده فروشی منجر به کاهش جریان نقدینگی نهادی گشته است.

این یادداشت اشاره‌ی ویژه ای به «انگیزه خرده فروشی» عنوان عنصری کلیدی در افزایش قیمت بیت‌کوین نموده است. بعلاوه پیشنهاد شده است تا برای پایداری سطح قیمت فعلی نوسانات بازار کاهش یابد.

قراردادهای آتی و گروه بورس شیکاگو

گزارش جی‌پی مورگان به دومین دارایی رمزنگاری دنیا و رقیب بیت‌کوین یعنی اتریوم نیز پرداخته است. این تیم تحلیلگر قراردادهای آتی اتریوم را که بتازگی در گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME Group) عرضه شده اند بررسی نمودند. قراردادهای آتی اتریوم علی رغم هیاهوی زیاد خود با شروع نسبتا کندی مواجه بود.

تیم جی‌پی مورگان با مقایسه‌ی قراردادهای آتی اتریوم با وضعیت مشابه عرضه‌ی بیت‌کوین در دسامبر ۲۰۱۷ در بورس مشتقات، تفاوت آنها را در پتانسیل بلقوه‌ی اتریوم برای شروعی بهتر با توجه به «بلوغ چندین ساله‌ی» برشمرد.

Source

https://coiniran.com/?p=43849
دکمه بازگشت به بالا