ایستگاه خبر

میلیون ها نفر نمی‌توانند اشتباه کنند. مگر اینکه بریتانیایی باشند!

پس از کش و قوس‌های فراوان جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا یا همان برگزیت Brexit اتفاق افتاد.

روز جمعه با قدم زدن در خیابان Canary Wharf که یکی از مراکز مالی لندن نیز هست یک تابلوی تبلیغاتی بزرگ ۴ در ۷ متری توجه شما ر ا به خود جلب می‌کند. تابلوی دیجیتالی که در اجاره شرکت فرانسوی  Ledger است و به نظر کنایه‌ای به برگزیت دارد:

“دوباره قدرت را در دست بگیرید”

پاسکال گاتیه مدیر اجرایی کمپانی لجر معتقد است که انها می‌خواستند توجهات را به سمت بیت‌کوین جلب کنند. او فکر می‌کند بین برگزیت و رمز ارزها ارتباط های معنایی ظریفی وجود دارد. از نظر پاسکال تنها رمز ارزها هستند که به صورت واقعی می‌توانند قدرت را در دست مردم قرار دهند. نه طرحی مثل برگزیت! تابلوی خیابان کنری وارف در روز اجرای برگزیت یعنی جمعه برای ۲۴ ساعت در معرض دید عموم قرار داشت.

پاسکال گاتیه در یک تماس تلفنی با خبرگزاری کوین‌دسک به شرح ماجرای تابلو این شرکت در لندن پرداخته است.

“از اینکه دیدیم یک جمله می‌تواند دو معنای متفاوت داشته باشد شگفت زده شدیم! جمله جالبی بود چرا که یکی از اصلی ترین شعارهای بیت‌کوین نیز همین جمله است. این جمله می‌خواست تا به نژاد پرستی پشت برگزیت کنایه بزند. بیت‌کوین بدون مرز است و یک فناوری توزیع شده و جهانی است. آنها با برگزیت می‌خواهند افراد داخل یک مرز و ارز رسمی آن یعنی پوند را حفظ کنند! “

کمپانی Ledger به تازگی در لندن قصد افتتاح شعبه داشته و چندین نفر را نیز استخدام کرده بود. حالا باید دید سرنوشت کمپانی آنها در لندن بعد از برگزیت چه خواهد شد.

 صرافی ایتالیایی Bitpanda به نظر خشمگین تر از شرکت Ledger است. برگزیت تجارت آنها را نیز تهدید کرده است.

“به شخصه فکر می‌کنم برگزیت یک اشتباه بچه گانه است.”

 اریک دموث مدیر اجرایی Bitpanda معتقد است که بسیاری از مردم تنها به فکر منافع زود گذر هستند و از تاثیرات مخرب جدایی بریتانیا از اروپا آگاه نیستند.

شرکت آنها نیز جمله زیر را ساعت‌ها بر تابلوهای تبلیغاتیشان در گلاسکو، لندن و بروکسل منتشر کرده بودند!

“میلیون ها نفر نمی‌توانند اشتباه کنند. مگر اینکه بریتانیایی باشند!”

در حالیکه بریتانیا پس از کش و قوس‌های فروان و در قالب طرحی به عنوان برگزیت از اتحادیه اروپا خارج شد، بیت‌کوین و سایر رمز ارزها با سیگنال‌های صعودی مواجه شدند. باید دید طبعات اقتصادی خروج بریتانیا از اروپا چه خواهد بود.

https://coiniran.com/?p=36705
دکمه بازگشت به بالا