ایستگاه خبر

اضافه شدن قرارداد آتی نفت خام برنت به بستر صرافی غیرمتمرکز Synthetix

با توجه به لیست شدن قرارداد آتی نفت خام برنت در بستر معاملاتی غیرمتمرکز Synthetix، می‌توانید در سبد سهام خود در این بستر به بازار‌های نفت جهانی دسترسی داشته باشید.

به گزارش خبرگزاری Coindesk، با استفاده از داده‌های یکپارچه از مبادلات بین قاره‌ای (ICE)، توکن نفت مصنوعی (sOIL) در حال حاضر در بستر معاملاتی Synthetix قابل دستیابی و معامله است.

برنت یکی از دو قرارداد آتی مهم در بازار‌‌های جهانی نفت است. این قرارداد قیمت آتی نفت اکتشافی در دریای شمال را دنبال می‌کند و به تعیین قیمت لحظه‌ای نفت اروپا کمک می‌کند. جدا از کوین‌های پایدار با پشتوانه دلار مانند تتر، این محصول یکی از اولین دارایی‌های دنیای واقع است که به معاملات دیفای وارد می‌شود.

بنیان‌گذار Synthetix، کاین وارویک، در یک پیام تلگرام به خبرگزاری کوین‌دسک گفته است که تمایل زیادی به اضافه شدن کالاهای دیگر وجود دارد و افزوده شدن آن‌ها بستگی به جامعه دارد که درخواست این موضوع را داشته باشند.

داده‌های قیمت توکن sOIL توسط شرکت تأمین‌کننده داده، Chainlink ارائه می‌شود که منبع آن‌ها نیز بین قاره‌ای (ICE) است. همچنین شرکت Framework Labs در یکپارچه‌سازی داده‌ها کمک می‌کند. بنیان‌گذار Chainlink، سرجی نازاروف در بیانیه‌ای اشاره کرد:

“متصل کردن زیرساخت‌های مالی اصلی به قرارداد‌های هوشمند یک قدم اساسی در سیر تکامل پیوسته اکوسیستم دیفای است. ما به دنبال همکاری با Synthetix برای گسترش مجموعه دارایی‌های مورد پشتیبانی آن‌ها هستیم و از طرف دیگر با شرکت Framework Labs همکاری داریم تا بازیگران بازار‌های سنتی را به اکوسیستم دیفای وارد کنیم.”

بیشتر بخوانیم: دارایی مصنوعی در دیفای : موارد استفاده و پتانسیل‌های آن

Synthetix و نفت

این بستر معاملاتی غیرمتمرکز، در سال ۲۰۱۸ یک عرضه کوین اولیه را برای توکن خود (SNX) برگزار کرد. این توکن امکان ساخت قرارداد‌های مالی مصنوعی را فراهم می‌آورد. بستر Synthetix در حال حاضر خدمات معاملات تمام وقت را برای رمزارز‌‌ها، شاخص‌های ترکیبی و حتی ارز‌های خارجی مثل یورو، ارائه می‌کند. هر قرارداد قابل خرید و فروش، با یک وثیقه ۷۵۰ درصدی از توکن SNX پشتیبانی شده و تغییرات قیمت دارایی مربوطه را توسط یک اوراکل نشان می‌دهد.

وارویک مدیر این بستر معاملاتی باور دارد ه ساخت یک قرارداد غیرمتمرکز مصنوعی برای نفت دشوار است، به ویژه با توجه به ماهیت ارسال فیزیکی برنت. وی افزود:

“تعدادی مشکل درباره نحوه حکم‌رانی و فرموله کردن یک الگوریتم برای نرخ‌های خوراک قیمت وجود دارد اما مهمترین مسأله اطمینان از بهترین خوراک قیمتی برای کل شبکه است. فرمول مورد استفاده تمامی قرارداد‌های آتی را در نظر می‌گیرد و آن‌ها را به یک نماینده از قیمت لحظه‌آی تبدیل می‌کند.”

https://coiniran.com/?p=41993
دکمه بازگشت به بالا